online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

Tiger Trails 2 Mile on Aug. 6, 2016, 9 a.m.

Questions about race timing? Contact: Mike@Go-GreenEvents.com

8th "annual" Tiger Trails 2-Mile (race was previously held from 2000-07, and was revived this year)

 

Overall Results              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 157 Austin Lane 0:11:20 5:40 15 Male Travelers Rest SC
2 178 Kyle Thompson 0:12:03 6:02 16 Male Taylors SC
3 191 Barrett Broome  0:12:42 6:21 15 Male Taylors SC
4 161 Blake Mitrick 0:12:50 6:25 15 Male Simpsonville  SC
5 170 Austin Shealy 0:13:09 6:35 14 Male Greer SC
6 143 Daniel Derosia 0:13:18 6:39 44 Male Taylors SC
7 142 Daniel Derosia 0:13:19 6:39 44 Male Taylors SC
8 172 Zack Spindler 0:13:27 6:43 14 Male Travelers Rest SC
9 174 Morgan Summey 0:14:28 7:14 15 Female Tigerville SC
10 152 Mason Hand 0:14:30 7:15 15 Male Travelers Rest SC
11 171 Dylan Spindler 0:14:31 7:16 12 Male Travelers Rest SC
12 154 Tanner Henson 0:14:56 7:28 14 Male Greer SC
13 141 Sydney Dentler 0:15:10 7:35 13 Female Taylors SC
14 177 Bryson Thompson 0:15:33 7:47 14 Male Travelers Rest SC
15 181 Leah Trusty 0:16:03 8:02 14 Female Greer SC
16 158 Caleb Lane 0:16:15 8:08 10 Male Travelers Rest SC
17 146 Lanie Ervin 0:16:20 8:10 12 Female Greer SC
18 140 Maddie Dentler 0:16:42 8:21 16 Female Taylors  SC
19 173 Haley  Summey 0:16:44 8:22 13 Female Tigerville SC
20 180 Adam Trusty 0:16:46 8:23 12 Male Greer SC
21 166 Elizabeth Rogers 0:17:27 8:43 12 Female Greer SC
22 167 Katherine Rogers 0:17:28 8:44 12 Female Greer SC
23 184 Gavin Whiten 0:17:48 8:54 13 Male Travelers Rest SC
24 133 Louis Adams 0:17:53 8:56 40 Male Greer SC
25 136 Emily  Callahan 0:17:55 8:58 15 Female Taylors SC
26 169 Wilson Seppala 0:17:56 8:58 12 Male Greer SC
27 162 Joe Mitrick 0:18:13 9:06 47 Male Simpsonville SC
28 188 Robert Roser 0:18:35 9:17 16 Male Landrum SC
29 156 Natasha Kudlak 0:18:41 9:21 13 Female Greenville SC
30 168 Danika Seppala 0:18:51 9:26 15 Female Greer SC
31 139 Jon Corley 0:19:06 9:33 43 Male Greer SC
32 160 Alex Massey 0:21:25 10:43 11 Male Greer SC
33 155 Emily  Jennings 0:21:29 10:45 15 Female Travelers Rest SC
34 185 Alexis Woford 0:22:46 11:23 12 Female Lamdrum SC
35 187 Lilly Driver 0:22:55 11:28 14 Female Taylors SC
36 149 Taylor Farmer 0:23:02 11:31 12 Female Greer SC
37 163 Ruth Moon 0:23:19 11:39 50 Female Inman SC
38 148 Charles Farmer 0:23:26 11:43 46 Male Greer SC
39 137 Kynlee Campbell 0:23:42 11:51 9 Female Greer SC
40 138 Matthew Campbell 0:23:42 11:51 38 Male Greer SC
41 186 Joshua Zeigler 0:24:40 12:20 40 Male Lyman SC
42 147 Allison Farmer 0:25:08 12:34 46 Female Greer SC
43 175 Alyssa Terault 0:25:19 12:39 15 Female Taylors SC
44 165 Zanna Rentz 0:26:34 13:17 14 Female Greer SC
45 164 Bethany  Pond 0:26:40 13:20 31 Female Greenville SC
46 176 Paula Terault 0:27:44 13:52 44 Female Taylors SC
47 159 Hailey Martin 0:29:29 14:45 8 Female Taylors SC
48 179 Daniel Trammel 0:29:29 14:45 39 Male Taylors SC
49 150 Cason Fowler 0:29:30 14:45 7 Male Greer SC
50 145 Jessica Emory 0:29:35 14:47 25 Female Wellford  SC
51 144 Curtis Emory 0:32:32 16:16 35 Male Woodruff SC
                 
Age Group Awards              
Top Males Overall              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 157 Austin Lane 0:11:20 5:40 15 Male Travelers Rest SC
2 178 Kyle Thompson 0:12:03 6:02 16 Male Taylors SC
3 191 Barrett Broome  0:12:42 6:21 15 Male Taylors SC
                 
Top Females Overall            
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 174 Morgan Summey 0:14:28 7:14 15 Female Tigerville SC
2 141 Sydney Dentler 0:15:10 7:35 13 Female Taylors SC
3 181 Leah Trusty 0:16:03 8:02 14 Female Greer SC
                 
Male 7 and under              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 150 Cason Fowler 0:29:30 14:45 7 Male Greer SC
                 
Male 8-14              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 170 Austin Shealy 0:13:09 6:35 14 Male Greer SC
2 172 Zack Spindler 0:13:27 6:43 14 Male Travelers Rest SC
                 
Male 15-19              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 161 Blake Mitrick 0:12:50 6:25 15 Male Simpsonville  SC
2 152 Mason Hand 0:14:30 7:15 15 Male Travelers Rest SC
                 
Male 30-39              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 138 Matthew Campbell 0:23:42 11:51 38 Male Greer SC
2 179 Daniel Trammel 0:29:29 14:45 39 Male Taylors SC
                 
Male 40-49              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 143 Daniel Derosia 0:13:18 6:39 44 Male Taylors SC
2 142 Daniel Derosia 0:13:19 6:39 44 Male Taylors SC
                 
Female 8-14              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 146 Lanie Ervin 0:16:20 8:10 12 Female Greer SC
2 173 Haley  Summey 0:16:44 8:22 13 Female Tigerville SC
                 
Female 15-19              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 140 Maddie Dentler 0:16:42 8:21 16 Female Taylors  SC
2 136 Emily  Callahan 0:17:55 8:58 15 Female Taylors SC
                 
Female 20-29              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 145 Jessica Emory 0:29:35 14:47 25 Female Wellford  SC
                 
Female 30-39              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 164 Bethany  Pond 0:26:40 13:20 31 Female Greenville SC
                 
Female 40-49              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 147 Allison Farmer 0:25:08 12:34 46 Female Greer SC
2 176 Paula Terault 0:27:44 13:52 44 Female Taylors SC
                 
Female 50 and over               
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 163 Ruth Moon 0:23:19 11:39 50 Female Inman SC