online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

Ready for Fall 5K - students 18-under on Aug. 8, 2015, 8:30 a.m.

Overall Results              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 196 James Quattlebaum     15:57.8 5:09 19 M Greenville SC
2 256 Micah Williams     16:37.0 5:22 19 M Greenville SC
3 80 Malik Epps     16:55.4 5:27 17 M Lyman SC
4 183 James Page     17:07.1 5:31 20 M Taylors SC
5 269 Austin Waldrop     17:22.5 5:36 14 M Spartanburg SC
6 95 Tyler Fish     17:23.6 5:36 15 M Boiling Springs SC
7 17 Ben Boatwright     17:39.7 5:42 18 M Landrum SC
8 140 Jonathan Keller     17:52.3 5:46 18 M Gaffney SC
9 107 Kade Gosnell     17:55.3 5:47 14 M Boiling Springs SC
10 32 Michael Burgess     17:55.9 5:47 15 M Chesnee SC
11 139 Jared Keller     18:10.2 5:52 15 M Gaffney SC
12 230 Harry Stathakis     18:13.8 5:53 17 M Greer SC
13 31 Matthew Burgess     18:13.8 5:53 16 M Chesnee SC
14 257 Patrick Williams     18:18.0 5:54 47 M Cameron SC
15 102 Tim Gibbons     18:19.9 5:55 36 M Simpsonville SC
16 250 Lucas Wall     18:35.7 5:59 14 M Greer SC
17 143 Austin Lane     18:37.7 6:00 14 M Travelers Rest SC
18 64 Rowan Crowley     18:44.1 6:03 17 M Greer SC
19 151 Braxten Logan     18:45.7 6:03 17 M Gaffney SC
20 172 Ethan Mook     18:48.9 6:04 19 M Greer SC
21 174 Kyle Mook     18:48.9 6:04 17 M Greer SC
22 148 Brinton Leidy     18:51.6 6:05 15 M Boiling Springs SC
23 204 Scott Rowe     18:56.1 6:06 17 M Landrum SC
24 238 T.J. Thigpen     19:06.4 6:10 13 M Reidville SC
25 115 Aidan Hearne     19:09.0 6:11 15 M Moore SC
26 126 Ryan Hofmann     19:10.3 6:11 17 M Greer SC
27 36 Blake Butler     19:16.4 6:13 16 M Landrum SC
28 264 Daniel Negrete     19:29.2 6:17 16 M Pacolet SC
29 63 Jessie Crowley     19:33.8 6:18 13 F Greer SC
30 161 John Mark Matthews     19:44.1 6:22 16 M Greer SC
31 216 Corentin Serbource     19:45.8 6:22 13 M Greer SC
32 156 Brandon Mabry     19:51.5 6:24 16 M Gaffney SC
33 272 Clayton Stratton     19:56.1 6:26 15 M Spartanburg SC
34 187 Tommy Pearson     19:57.3 6:26 15 M Inman SC
35 259 Dylan Wright     19:59.6 6:27 14 M Boiling Springs SC
36 104 Kyle Gilmore     20:01.7 6:27 16 M Campobello SC
37 7 Nick Bain     20:03.1 6:28 17 M Greenville SC
38 159 Jacob Martin     20:06.9 6:29 17 M Blacksburg SC
39 72 Bbrice Dille     20:13.4 6:31 40 M Greer SC
40 87 Olivia Evans     20:14.9 6:32 16 F Boiling Springs SC
41 25 Noah Bridges     20:22.3 6:34 17 M Gaffney SC
42 5 Bobby Aswell Jr     20:29.4 6:36 52 M Cornelius NC
43 27 Barrett Broome     20:33.4 6:38 14 M Taylors SC
44 50 Dan Castello     20:36.3 6:39 19 M Greer SC
45 127 Dalton Hopper     20:37.5 6:39 15 M Gaffney SC
46 65 Trip Crowley     20:38.7 6:39 17 M Greer SC
47 199 Christian Rice     20:39.5 6:40 19 M Spartanburg SC
48 125 Derek Hofmann     20:43.1 6:41 16 M Greer SC
49 16 Benjamin Blanks     20:48.6 6:43 16 M Simpsonville SC
50 92 Zach Farr     20:49.3 6:43 16 M Boiling Springs SC
51 18 Nick Boehm     20:52.3 6:44 14 M Greer SC
52 23 Joshua Bridges     20:54.1 6:45 14 M Gaffney SC
53 175 Asencion Ocampo-Rios     20:54.4 6:45 14 M Chesnee SC
54 103 Alex Giglotti     20:59.9 6:46 17 M Greer SC
55 189 Silas Phillips     21:01.0 6:47 13 M Campobello SC
56 190 Brennan Ponce     21:02.5 6:47 13 M Greer SC
57 228 Zack Spindler     21:04.3 6:48 13 M Travelers Rest SC
58 58 Steve Conway     21:07.4 6:49 50 M Chesnee SC
59 15 Sam Blackwell     21:07.7 6:49 14 M Campobello SC
60 66 Spencer Danley     21:15.7 6:51 16 M Simpsonville SC
61 239 Tim Thigpen     21:25.8 6:55 58 M Reidville SC
62 245 Nick Vance     21:26.9 6:55 34 M Campobello SC
63 224 Preston Slate     21:28.7 6:55   14    
64 33 Christian Burnette     21:29.8 6:56 12 M Lyman SC
65 100 Ethan Gaines     21:31.9 6:56 13 M Taylors SC
66 89 Seth Evans     21:33.1 6:57 11 M Boiling Springs SC
67 192 Austin Poole     21:35.1 6:58 16 M Gaffney SC
68 232 Morgan Summey     21:36.3 6:58 14 F Taylors SC
69 147 Jennifer Lee     21:39.3 6:59 28 F Greer SC
70 10 Seth Baugh     21:40.8 6:59 14 M Inman SC
71 274 Parker Simmons     21:40.9 6:59 15 M Woodruff SC
72 97 Emmanuel Flynn     21:43.6 7:00 14 M Gaffney SC
73 54 Kristen Cherry     21:48.7 7:02 15 F Santee SC
74 74 Kellie Eaves     21:49.6 7:02 42 F Anderson SC
75 233 Molly Suttle     21:51.1 7:03 12 F Boiling Springs SC
76 13 Cody Benton     21:54.9 7:04 14 M Lyman SC
77 251 Jake Weber     22:08.0 7:08 16 M Simpsonville SC
78 236 Sarah Taylor     22:09.4 7:09 15 F Reidville SC
79 62 James Crowley     22:11.9 7:09 15 M Greer SC
80 197 Ben Rheney     22:13.4 7:10 16 M Greenville SC
81 176 Lorenzo Ocampo-Rios     22:15.7 7:11 12 M Chesnee SC
82 171 Bailey Mook     22:16.2 7:11 13 M Greer SC
83 262 Julia Smith     22:26.2 7:14 15 F Pisgah Forest NC
84 73 Cameron Downey     22:27.4 7:15 16 M Gaffney SC
85 43 Aric Carling     22:28.8 7:15 11 M Gaffney RI
86 51 Matt Castello     22:28.9 7:15 22 M Greer SC
87 121 Zachary Hileman     22:31.6 7:16 16 M Greenville SC
88 268 Reece Brown     22:38.7 7:18 15 M Lyman SC
89 14 Noah Blackwell     22:44.2 7:20 12 M Chesnee SC
90 244 Anna-Banks Turberville     22:48.4 7:21 15 F St. Matthews SC
91 229 Phillip Starnes     22:49.1 7:22 16 M Boiling Springs SC
92 124 Shelby Hilt     22:49.9 7:22 15 F Lyman SC
93 146 Peyton Lawter     22:52.5 7:23 15 M Chesnee SC
94 88 Ruth Evans     22:53.7 7:23 14 F Boiling Springs SC
95 37 Joseph Calhoun     22:54.1 7:23 15 M Greer SC
96 112 Mason Hand     22:54.9 7:23 14 M Travelers Rest SC
97 280 Tyler Remington     22:55.2 7:24 18 M Chesnee SC
98 243 Leah Trusty     23:00.6 7:25 13 F Greer SC
99 180 Timothy Pack     23:01.2 7:25 14 M Tryon NC
100 20 Christian Boulton     23:01.3 7:25 14 M Simpsonville SC
101 123 Austin Hilt     23:03.9 7:26 11 M Lyman SC
102 185 Aubrey Patterson     23:07.7 7:27 13 F Gaffney SC
103 24 Maddie Bridges     23:08.7 7:28 13 F Wellford SC
104 170 Danielle Montgomery     23:09.9 7:28 17 F Simpsonville SC
105 163 Tyler McCraw     23:19.7 7:31 15 M Boiling Springs SC
106 122 Amber Hilt     23:32.4 7:35 41 F Lyman SC
107 38 Emily Callahan     23:36.1 7:37 14 F Taylors SC
108 226 Liana Snyder     23:36.9 7:37 16 F Greer SC
109 195 Laura Quarterman     23:37.7 7:37 18 F Pendleton SC
110 61 Anne Crowley     23:39.4 7:38 15 F Greer SC
111 191 Carson Ponce     23:39.8 7:38 11 M Greer SC
112 29 Carson Burgess     23:42.3 7:39 14 M Gaffney SC
113 168 Madison Millwood     23:49.8 7:41 16 F Gaffney SC
114 57 Ryan Cloonan     23:50.3 7:41 31 M Chesnee SC
115 76 Lydia Ebel     23:55.4 7:43 15 F Greer SC
116 178 Brian Osburne     23:57.5 7:44 42 M Boiling Springs SC
117 75 Carley Ebel     23:57.5 7:44 13 F Greer SC
118 150 Matthew Littrell     23:58.8 7:44 12 M Greer SC
119 116 Jesi Heiser-Whatley     23:59.5 7:44 15 F Greer SC
120 162 Alex McCauley     24:01.0 7:45 14 M Simpsonville SC
121 91 Corey Farr     24:01.8 7:45 45 M Boiling Springs SC
122 177 Andrew Osburne     24:04.1 7:46 11 M Boiling Springs SC
123 275 Grayson McAlister     24:04.9 7:46 16 M Greer SC
124 278 Anne Bouwkamp     24:06.3 7:46 16 F Landrum SC
125 71 Sydney Dentler     24:07.3 7:47 12 F Taylors SC
126 19 Jacob Bostic     24:08.6 7:47 16 M Gaffney SC
127 4 Nicole Aswell     24:16.5 7:50 14 F Cornelius NC
128 137 Blake Keasler     24:19.9 7:51 14 M Taylors SC
129 258 Andrew Wood     24:20.6 7:51 17 M Moore SC
130 182 Bryce Page     24:34.6 7:55 12 M Duncan SC
131 98 Amber Froemel     24:37.8 7:56 14 F Chesnee SC
132 181 Kenslee Padgett     24:40.4 7:57 16 F Landrum SC
133 134 Keena Kabir     24:41.0 7:58 12 F Campobello SC
134 144 Ellissa Lankford     24:42.4 7:58 12 F Boiling Springs SC
135 84 David Evans     24:47.2 7:59 47 M Boiling Springs SC
136 131 Maddie Huffstetler     24:51.5 8:01 13 F Pomaria SC
137 240 Allie Thomas     24:55.5 8:02 16 F Boiling Springs SC
138 28 Drew Bunce     24:56.0 8:03 13 M Newberry SC
139 81 A.J. Eubanks     24:59.5 8:04 12 M Lyman SC
140 279 Rachel Leskosky     25:00.1 8:04 25 F Boiling Springs SC
141 132 Emily Jacob     25:08.6 8:06 15 F Greer SC
142 141 Jamie Kemp     25:09.1 8:07 17 F Landrum SC
143 46 Daren Carling     25:10.6 8:07 46 M Gaffney SC
144 106 Hayden Goode     25:11.5 8:07 13 M Lyman SC
145 194 Christina Quarterman     25:13.2 8:08 15 F Pendleton SC
146 111 Hannah Grace Hall     25:14.0 8:08 16 F Campobello SC
147 56 Madeline Cline     25:15.0 8:09 12 F Greenville SC
148 105 Courtney Glover     25:15.4 8:09 26 F Boiling Springs SC
149 217 Lauren Shaw     25:16.1 8:09 15 F Greer SC
150 120 Tanner Henson     25:27.5 8:13 13 M Greer SC
151 8 Allie Baker     25:29.6 8:13 15 F Greer SC
152 227 Dylan Spindler     25:30.3 8:14 11 M Travelers Rest SC
153 60 Bradley Crawford     25:31.2 8:14 33 M Inman SC
154 164 Andy McDonald     25:34.0 8:15 14 M Simpsonville SC
155 119 Kevin Henson     25:34.0 8:15 46 M Greer SC
156 59 Andrew Coxey     25:35.4 8:15 14 M Chesnee SC
157 12 Jamie Bennett     25:35.7 8:15 16 F Taylors SC
158 276 Hannah Houston     25:35.8 8:15 16 M Greenville SC
159 222 Kade Sivers     25:36.5 8:15 14 M Spartanburg SC
160 113 James Haswell     25:37.3 8:16 50 M Greenville SC
161 157 Dominick Martin     25:38.3 8:16 13 M Moore SC
162 1 Peyton Allen     25:43.2 8:18 12 M Moore SC
163 173 Jerry Mook     25:43.6 8:18 43 M Greer SC
164 248 Brice Violette     25:44.2 8:18 15 M Simpsonville SC
165 237 Haley Thackston     25:45.7 8:18 16 F Wellford SC
166 117 Tori Heiser-Whatley     25:47.3 8:19 15 F Greer SC
167 34 Reagan Burnette     25:53.6 8:21 10 F Lyman SC
168 218 Jesse Shirts     25:54.9 8:21 15 M Lyman SC
169 70 Maddie Dentler     26:01.6 8:24 15 F Taylors SC
170 201 Rebekah Johnson     26:01.8 8:24 15 F Travelers Rest SC
171 184 Heather Painter     26:01.9 8:24 15 F Gaffney SC
172 130 Nonie Hudnall     26:02.4 8:24 65 F Spartanburg SC
173 246 Jeff VanOsdol     26:04.0 8:25 51 M Simpsonville SC
174 281 Bradley Marx     26:05.8 8:25 26 M Boiling Springs SC
175 35 Bailey Butler     26:10.0 8:26 13 F Landrum SC
176 154 Daniel Luedeman     26:20.8 8:30 14 M Gaffney SC
177 145 Smith Lankford     26:27.9 8:32 43 M Boiling Springs SC
178 86 Kristy Evans     26:31.4 8:33 43 F Boiling Springs SC
179 265 Sydney Morales     26:41.7 8:36 15 F Spartanburg SC
180 205 Riley Rucci     26:49.1 8:39 16 M Cleveland SC
181 254 Kliff Wiant 26:51.4
8:40 46 M Duncan SC
182 215 Drew Sellers     26:51.7 8:40 13 M Chesnee SC
183 273 Elissa Brannon     27:01.4 8:43 15 F Duncan SC
184 11 Mason Bell     27:02.5 8:43 14 M Gaffney SC
185 44 Caroline Carling     27:03.3 8:44 17 F Gaffney SC
186 9 Emily Barber     27:04.1 8:44 18 F Woodruff SC
187 39 Colin Calvert     27:10.8 8:46 12 M Inman SC
188 223 Lillian Sivers     27:10.9 8:46 12 F Spartanburg SC
189 85 Emma Evans     27:13.0 8:47 8 F Boiling Springs SC
190 30 Karen Burgess     27:13.5 8:47 47 F Gaffney SC
191 6 Carrie Bailey     27:18.1 8:48 15 F Landrum SC
192 271 Claire Stratton     27:18.7 8:48 14 F Spartanburg SC
193 26 Sheridan Brockman     27:21.0 8:49 13 F Greer SC
194 202 Kendyl Rogers     27:27.5 8:51 11 F Boiling Springs SC
195 94 Nathan Fish     27:32.6 8:53 13 M Boiling Springs SC
196 231 Haley Summey     27:39.4 8:55 12 F Tayors SC
197 253 Gavin Whiten     27:51.2 8:59 12 M Travelers Rest SC
198 47 Josiah Carling     28:01.8 9:02 16 M Gaffney SC
199 179 Randy Owens     28:05.8 9:04 52 M Boiling Springs SC
200 247 Addison Vaughn     28:09.8 9:05 12 F Duncan SC
201 235 Emily Taylor     28:13.1 9:06 13 F Reidville SC
202 83 Anna Evans     28:13.5 9:06 18 F Boiling Springs SC
203 109 Braedan Grissom     28:22.8 9:09 13 M Greer SC
204 135 Amanda Kane     28:28.0 9:11 35 F Pauline SC
205 93 Isabel Finnegan     28:41.9 9:15 14 F Greer SC
206 193 Jacob Poole     28:45.5 9:16 14 M Gaffney SC
207 118 Claire Henry     28:46.6 9:17 13 F Spartanburg SC
208 77 Rick Ebel     28:48.2 9:17 49 M Greer SC
209 99 Grant Fuller     28:59.7 9:21 14 M Greenville SC
210 90 W. Austin Farkas     29:00.1 9:21 14 M Travelers Rest SC
211 96 Jason Fleischer     29:12.7 9:25 41 M Boiling Springs SC
212 210 Connor Schockling     29:14.4 9:26 15 M Simpsonville SC
213 221 Isaac Sivers     29:29.0 9:31 7 M Spartanburg SC
214 3 Nancy Anderson     29:35.2 9:33 65 F Spartanburg SC
215 142 Morgan Kitts     29:52.3 9:38 15 F Moore SC
216 252 Ethan Whiten     30:02.9 9:41 14 M Travelers Rest SC
217 255 Landon Wiant     30:42.0 9:54 11 M Duncan SC
218 53 Sunshine Chandler     30:50.0 9:57 39 F Gaffney SC
219 40 Bailey Cardone     30:59.8 9:59 14 F Greer SC
220 220 Chase Sivers     31:15.7 10:05 9 M Spartanburg SC
221 138 Colton Keasler     31:52.4 10:17 50 M Taylors SC
222 128 Gabriel Hopper     31:59.2 10:19 13 M Gaffney SC
223 208 Sydney Sanford     32:12.7 10:23 14 F Cowpens SC
224 270 Joe Durrell     32:27.8 10:28 11 M Lyman SC
225 110 Abby Gunter     32:30.5 10:29 12 F Roebuck SC
226 166 Meghan McDonough     32:41.5 10:33 22 F Simpsonville SC
227 263 Ricardo Obando     32:46.6 10:34 44 M Boiling Springs SC
228 42 Tara Carey     32:59.5 10:38 14 F Greer SC
229 49 Bob Castello     33:12.0 10:43 53 M Greer SC
230 234 Brooke Taylor     33:13.5 10:43 13 F Greer SC
231 167 Michael McDonough     34:07.0 11:00 57 M Simpsonville SC
232 149 Jennifer Littrell     34:09.9 11:01 42 F Greer SC
233 203 Andrea Roubal     34:17.8 11:04 44 F Taylors SC
234 101 Rachel Gibbons     34:18.6 11:04 35 F Simpsonville SC
235 277 Grayson Gibbons     34:19.0 11:04 8 M Spartanburg SC
236 267 Jim Wison     34:51.6 11:15 80 M Anderson SC
237 129 Bill Hovis     34:56.7 11:16 57 M Taylors SC
238 79 Morgan Ellison     34:59.5 11:17 12 F Wellford SC
239 155 Nic Luedeman     35:53.3 11:35 12 M Gaffney SC
240 2 Patty Amick     36:37.5 11:49 61 F Spartanburg SC
241 200 Bekah Robinson     37:05.3 11:58 14 F Travelers Rest SC
242 152 Heidi Lucas     37:34.2 12:07 15 F Greer SC
243 48 Sarah Carling     37:37.2 12:08 12 F Gaffney SC
244 153 Jaclyn Lucas     37:38.9 12:08 22 F Greer SC
245 169 Rebecca Monroe     38:00.3 12:15 31 F Inman SC
246 209 Kara Sayre     38:12.9 12:19 28 F Fair Play SC
247 261 Joshua Zeigler     38:46.3 12:30 39 M Lyman SC
248 219 Tammy Shirts     39:06.4 12:37 51 F Lyman SC
249 55 Jennifer Ciufo     40:22.2 13:01 28 F Anderson SC
250 136 Leo Kane     40:39.7 13:07 44 M Pauline SC
251 225 Makeba Smith     43:48.1 14:08 43 F Lyman SC
252 160 Joni Martin     46:57.6 15:09 18 F Lyman SC
253 67 Tatiyana Davis     47:57.7 15:28 17 F Lyman SC
254 249 Dwight von Kolnitz     52:00.3 16:46 71 M Lyman SC
255 206 Susan Ryea     55:49.1 18:00 50 F Greenville SC
256 207 Wendy Ryea     55:50.2 18:01 29 F Greenville SC
257 214 Lesley Secor   1:04:08.5 20:41 43 F Anderson SC
258 211 Haeden Secor   1:04:11.5 20:42 18 M Anderson SC
259 212 Hannah Secor   1:04:13.3 20:43 11 F Anderson SC
260 213 Heidilyn Secor   1:04:16.1 20:44 16 F Anderson SC
                 
Age Group Awards              
Top Males Overall              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 196 James Quattlebaum     15:57.8 5:09 19 M Greenville SC
2 256 Micah Williams     16:37.0 5:22 19 M Greenville SC
3 80 Malik Epps     16:55.4 5:27 17 M Lyman SC
4 183 James Page     17:07.1 5:31 20 M Taylors SC
5 269 Austin Waldrop     17:22.5 5:36 14 M Spartanburg SC
                 
Top Females Overall            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 63 Jessie Crowley     19:33.8 6:18 13 F Greer SC
2 87 Olivia Evans     20:14.9 6:32 16 F Boiling Springs SC
3 232 Morgan Summey     21:36.3 6:58 14 F Taylors SC
4 147 Jennifer Lee     21:39.3 6:59 28 F Greer SC
5 54 Kristen Cherry     21:48.7 7:02 15 F Santee SC
                 
Top Male Masters              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 257 Patrick Williams     18:18.0 5:54 47 M Cameron SC
2 72 Bbrice Dille     20:13.4 6:31 40 M Greer SC
3 5 Bobby Aswell Jr     20:29.4 6:36 52 M Cornelius NC
                 
 Top Female Masters            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 74 Kellie Eaves     21:49.6 7:02 42 F Anderson SC
2 122 Amber Hilt     23:32.4 7:35 41 F Lyman SC
3 130 Nonie Hudnall     26:02.4 8:24 65 F Spartanburg SC
                 
Top Male Grand Masters            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 58 Steve Conway     21:07.4 6:49 50 M Chesnee SC
2 239 Tim Thigpen     21:25.8 6:55 58 M Reidville SC
3 113 James Haswell     25:37.3 8:16 50 M Greenville SC
                 
 Top Female Grand Masters            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 3 Nancy Anderson     29:35.2 9:33 65 F Spartanburg SC
2 2 Patty Amick     36:37.5 11:49 61 F Spartanburg SC
3 219 Tammy Shirts     39:06.4 12:37 51 F Lyman SC
                 
 Male 10 and under              
Place Bib # Name   Total Pace Age Gender City
1 221 Isaac Sivers     29:29.0 9:31 7 M Spartanburg SC
2 220 Chase Sivers     31:15.7 10:05 9 M Spartanburg SC
3 277 Grayson Gibbons     34:19.0 11:04 8 M Spartanburg SC
                 
Male 11-15              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 95 Tyler Fish     17:23.6 5:36 15 M Boiling Springs SC
2 107 Kade Gosnell     17:55.3 5:47 14 M Boiling Springs SC
3 32 Michael Burgess     17:55.9 5:47 15 M Chesnee SC
                 
Male 16-19              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 17 Ben Boatwright     17:39.7 5:42 18 M Landrum SC
2 140 Jonathan Keller     17:52.3 5:46 18 M Gaffney SC
3 230 Harry Stathakis     18:13.8 5:53 17 M Greer SC
                 
Male 20-24              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 51 Matt Castello     22:28.9 7:15 22 M Greer SC
                 
Male 25-29              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 281 Bradley Marx     26:05.8 8:25 26 M Boiling Springs SC
                 
Male 30-34              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 245 Nick Vance     21:26.9 6:55 34 M Campobello SC
2 57 Ryan Cloonan     23:50.3 7:41 31 M Chesnee SC
3 60 Bradley Crawford     25:31.2 8:14 33 M Inman SC
                 
Male 35--39              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 102 Tim Gibbons     18:19.9 5:55 36 M Simpsonville SC
2 261 Joshua Zeigler     38:46.3 12:30 39 M Lyman SC
                 
Male 40-44              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 178 Brian Osburne     23:57.5 7:44 42 M Boiling Springs SC
2 173 Jerry Mook     25:43.6 8:18 43 M Greer SC
3 145 Smith Lankford     26:27.9 8:32 43 M Boiling Springs SC
                 
Male 45-49              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 91 Corey Farr     24:01.8 7:45 45 M Boiling Springs SC
2 84 David Evans     24:47.2 7:59 47 M Boiling Springs SC
3 46 Daren Carling     25:10.6 8:07 46 M Gaffney SC
                 
Male 50-54              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 246 Jeff VanOsdol     26:04.0 8:25 51 M Simpsonville SC
2 179 Randy Owens     28:05.8 9:04 52 M Boiling Springs SC
3 138 Colton Keasler     31:52.4 10:17 50 M Taylors SC
                 
Male 55-59              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 167 Michael McDonough     34:07.0 11:00 57 M Simpsonville SC
2 129 Bill Hovis     34:56.7 11:16 57 M Taylors SC
                 
Male 70-79              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 249 Dwight von Kolnitz     52:00.3 16:46 71 M Lyman SC
                 
Male 80 and over              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 267 Jim Wison     34:51.6 11:15 80 M Anderson SC
                 
Female 10 and under            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 34 Reagan Burnette     25:53.6 8:21 10 F Lyman SC
2 85 Emma Evans     27:13.0 8:47 8 F Boiling Springs SC
                 
Female 11-15              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 233 Molly Suttle     21:51.1 7:03 12 F Boiling Springs SC
2 236 Sarah Taylor     22:09.4 7:09 15 F Reidville SC
3 262 Julia Smith     22:26.2 7:14 15 F Pisgah Forest NC
                 
Female 16-19              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 170 Danielle Montgomery     23:09.9 7:28 17 F Simpsonville SC
2 226 Liana Snyder     23:36.9 7:37 16 F Greer SC
3 195 Laura Quarterman     23:37.7 7:37 18 F Pendleton SC
                 
Female 20-24              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 166 Meghan McDonough     32:41.5 10:33 22 F Simpsonville SC
2 153 Jaclyn Lucas     37:38.9 12:08 22 F Greer SC
                 
Female 25-29              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 279 Rachel Leskosky     25:00.1 8:04 25 F Boiling Springs SC
2 105 Courtney Glover     25:15.4 8:09 26 F Boiling Springs SC
3 209 Kara Sayre     38:12.9 12:19 28 F Fair Play SC
                 
 Female 30-34              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 169 Rebecca Monroe     38:00.3 12:15 31 F Inman SC
                 
Female 35--39              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 135 Amanda Kane     28:28.0 9:11 35 F Pauline SC
2 53 Sunshine Chandler     30:50.0 9:57 39 F Gaffney SC
3 101 Rachel Gibbons     34:18.6 11:04 35 F Simpsonville SC
                 
Female 40-44              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 86 Kristy Evans     26:31.4 8:33 43 F Boiling Springs SC
2 149 Jennifer Littrell     34:09.9 11:01 42 F Greer SC
3 203 Andrea Roubal     34:17.8 11:04 44 F Taylors SC
                 
Female 45-49              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 30 Karen Burgess     27:13.5 8:47 47 F Gaffney SC
                 
Female 50-54              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 206 Susan Ryea     55:49.1 18:00 50 F Greenville SC