online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

The Eagles' Flight 5K and Fun Run on March 14, 2015, 8 a.m.

Overall Results   Questions about timing? Contact mike@go-greenevents.com
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 297 Chuck Spurlin     20:43 6:41 M 42 Inman SC
2 292 Sinjin Seiber     21:10 6:50 M 18 Duncan SC
3 780 Kelvin Phillips     21:28 6:55 M 44 Campobello SC
4 185 Timmy Lloyd     22:19 7:12 M 16 Moore SC
5 299 Keith Vaughn     22:43 7:20 M 36 Duncan SC
6 779 Kenneth Greene     24:40 7:57 M 54 Inman SC
7 23 Jonathan Bethea     24:45 7:59 M 18 Spartanburg SC
8 777 Michael Myers     25:03 8:05 M 30 Moore SC
9 289 Fred Seiber     25:25 8:12 M 43 Duncan SC
10 290 Sexton Seiber     25:28 8:13 M 13 Duncan SC
11 782 Lemuel Henry     25:33 8:15 M 16 Woodruff SC
12 293 Cooper Shealey     25:42 8:17 M 14 Landrum SC
13 252 Benjamin McGarity     25:52 8:21 M 16 Columbus NC
14 781 Gary Hensley     25:56 8:22 M 57 Spartanburg SC
15 241 Allison McCauley     26:03 8:24 F 12 Taylors SC
16 62 Kyle Earley     26:51 8:40 M 14 Landrum SC
17 3 Samuel Adkins     26:59 8:42 M 28 Campobello SC
18 277 Abigail Pritchett     27:20 8:49 F 22 Moore SC
19 22 Hudson Bethea     27:33 8:53 M 16 Spartanburg SC
20 778 Abraham Eilders     27:34 8:54 M 16 Spartanburg SC
21 268 Gregg Parker     27:56 9:01 M 38 Inman SC
22 60 Rudy Cordeiro     28:44 9:16 M 39 Spartanburg SC
23 270 Christopher Parks     29:10 9:25 M 28 Duncan SC
24 266 Kate Myers     29:28 9:30 F 6 Moore SC
25 236 Tara Mayhugh     29:39 9:34 F 26 Greer SC
26 227 Grant Lucas     30:03 9:42 M 11 Boiling Springs SC
27 298 Anne Tanbonliong     30:13 9:45 F 14 Spartanburg SC
28 279 Weston Renshaw     30:41 9:54 M 49 Woodruff SC
29 286 Andrea Roubal     30:56 9:59 F 43 Taylors SC
30 99 Sarah Lloyd     31:22 10:07 F 14 Moore SC
31 229 Melanie Lucas     31:29 10:09 F 39 Boiling Springs SC
32 273 Megan Patton     31:39 10:13 F 22 Gaffney SC
33 295 Taylor Smith     31:48 10:15 F 27 Spartanburg SC
34 280 Daniel Retherford     31:54 10:17 M 12 Roebuck SC
35 274 Angela Peake     31:58 10:19 F 37 Pauline SC
36 776 Christopher Patton     32:01 10:20 M 11 Spartanburg SC
37 12 Bill Bethea     32:06 10:21 M 56 Spartanburg SC
38 75 Todd Forringer     32:55 10:37 M 46 Boiling Springs SC
39 57 Sydney Cansler     33:20 10:45 F 11 Greenville SC
40 734 Mike Workman     33:38 10:51 M 67 Woodruff SC
41 65 Sara Eilders     34:02 10:59 F 34 Spartanburg SC
42 259 Colin Myers     34:33 11:09 M 7 Moore SC
43 296 Henry Sparrow     34:45 11:13 M 68 Spartanburg SC
44 35 Sheila Boyce     35:02 11:18 F 57 Boiling Springs SC
45 287 Leslie Scovill     35:22 11:25 F 23 Shelby NC
46 71 Ryan Forringer     35:54 11:35 M 18 Boiling Springs SC
47 258 Kristen Murrell     38:23 12:23 F 32 Spartanburg SC
48 278 Kim Ranck     38:24 12:23 F 18 Inman SC
49 300 Nikki Washer     38:58 12:34 F 39 Greer SC
50 267 Wayne Paris     39:11 12:38 M 59 Easley SC
51 282 Rebekah Robbins     41:10 13:17 F 12 Inman SC
52 209 Donna Loudermilk     41:41 13:27 F 57 Moore SC
53 284 Linda Rock     41:59 13:33 F 45 Moore SC
54 255 Jill Morris     41:59 13:33 F 45 Moore SC
55 61 Philip Discaya     44:46 14:26 M 41 Duncan SC
56 269 Nikki Parker     44:58 14:30 F 38 Inman SC
57 37 Ron Branzuela     45:19 14:37 M 45 Roebuck SC
58 36 Allyson Branzuela     45:25 14:39 F 14 Roebuck SC
59 97 Emily Lance     49:58 16:07 F 18 Boiling Springs SC
60 64 Austin Ebert     49:58 16:07 M 19 Moore SC
61 283 Savvanah Robbins     50:46 16:23 F 15 Inman SC
                 
Age Group Awards              
Top Males Overall              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 297 Chuck Spurlin     20:43 6:41 M 42 Inman SC
                 
Top Females Overall            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 241 Allison McCauley     26:03 8:24 F 12 Taylors SC
                 
Male 19 and under              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 292 Sinjin Seiber     21:10 6:50 M 18 Duncan SC
                 
Male 20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 3 Samuel Adkins     26:59 8:42 M 28 Campobello SC
                 
Male 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 299 Keith Vaughn     22:43 7:20 M 36 Duncan SC
                 
Male 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 780 Kelvin Phillips     21:28 6:55 M 44 Campobello SC
                 
Male 50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 779 Kenneth Greene     24:40 7:57 M 54 Inman SC
                 
Male 60 and over              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 734 Mike Workman     33:38 10:51 M 67 Woodruff SC
                 
Female 19 and under            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 266 Kate Myers     29:28 9:30 F 6 Moore SC
                 
Female 20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 277 Abigail Pritchett     27:20 8:49 F 22 Moore SC
                 
Female 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 229 Melanie Lucas     31:29 10:09 F 39 Boiling Springs SC
                 
Female 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 286 Andrea Roubal     30:56 9:59 F 43 Taylors SC
                 
Female  50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 35 Sheila Boyce     35:02 11:18 F 57 Boiling Springs SC