online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

Mayfest 5K on May 9, 2015, 8 a.m.

Overall Results   Questions about timing? Contact mike@go-greenevents.com  
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1187 Jeremy Houghton     20:36 6:39 M 15 Spartanburg SC
2 1100 Parker Simmons     20:38 6:39 M 15 Woodruff SC
3 1103 JJ Smith     22:07 7:08 M 17 Duncan SC
4 1011 Maddie Bridges     22:11 7:09 F 13 Wellford SC
5 1108 Jason Towery     22:26 7:14 M 26 Cowpens SC
6 1020 Quint Carlisle     23:14 7:30 M 37 Spartanburg SC
7 1089 Jonathan Roberts     23:21 7:32 M 13 Moore SC
8 1097 Kimberly Seto     23:22 7:32 F 12 Duncan SC
9 1091 Margo Schriver     23:22 7:32 F 13 Woodruff SC
10 1080 Jared Neal     24:42 7:58 M 12 Woodruff SC
11 1032 Collin Desjardins     25:26 8:12 M 27 Spartanburg SC
12 1116 Mark Winter     25:44 8:18 M 38 Greer SC
13 1115 Amy Winter     25:44 8:18 F 35 Greer SC
14 1188 Tom Wilson     25:54 8:21 M 65 Greenville SC
15 1050 Clint Holmes     26:20 8:30 M 34 Inman SC
16 1112 Nikki Trench     26:39 8:36 F 21 Woodruff SC
17 1056 Marque Kilpatrick     26:48 8:39 M 61 Greer SC
18 1018 Thomas Camp     26:53 8:40 M 40 Inman SC
19 1104 Randy Smith     27:28 8:52 M 37 Moore SC
20 1034 Tony Fine     27:43 8:56 M 40 Boiling Springs SC
21 1081 John Neal     28:11 9:05 M 14 Woodruff SC
22 1102 Jayne Smith     28:19 9:08 F 51 Duncan SC
23 1082 Samantha Nicholson     28:19 9:08 F 25 Duncan SC
24 1048 Noah Hill     28:21 9:09 M 12 Lyman SC
25 1071 Chad Morris     28:27 9:11 M 35 Spartanburg SC
26 1122 Cecil Young     28:27 9:11 M 63 Lyman SC
27 1190 Shannon Ludwig     28:58 9:21 F 32 Simpsonville SC
28 1015 Cameron Buchanan     29:18 9:27 F 29 Woodruff SC
29 1189 Rich Lancaster     29:30 9:31 M 50 Gaffney SC
30 1099 Drew Simmons     30:23 9:48 M 28 Greenville SC
31 1042 Morgan Gregg     30:24 9:48 F 24 Greenville SC
32 1111 Mike Trench     30:44 9:55 M 53 Woodruff SC
33 1066 Jerry Marinucci     30:50 9:57 M 25 Spartanburg SC
34 1084 Angela Peake     31:04 10:01 F 38 Pauline SC
35 1098 Chris Simmons     31:08 10:03 M 44 Woodruff SC
36 1093 Mike Scott     31:49 10:16 M 40 Duncan SC
37 1118 Mike Workman     32:09 10:22 M 67 Woodruff SC
38 1096 Jennifer Serralta     32:15 10:24 F 32 Greenville SC
39 1035 Austin Foster     32:32 10:30 M 12 Roebuck SC
40 1041 Sharie Goodman     33:04 10:40 F 35 Duncan SC
41 1027 Alicia Crutchlow     33:55 10:56 F 31 Lyman SC
42 1072 Clay Morris     34:20 11:05 M 10 Moore SC
43 1075 Jill Morris     34:37 11:10 F 45 Moore SC
44 1028 Stephanie Dale     35:21 11:24 F 31 Moore SC
45 1036 Brenda Foster     35:28 11:26 F 61 Moore SC
46 1068 Erica Melton     35:34 11:28 F 36 Spartanburg SC
47 1106 Savannah Terry     35:52 11:34 F 10 Spartanburg SC
48 1105 Chris Terry     35:55 11:35 M 39 Spartanburg SC
49 1092 William Schriver     35:56 11:35 M 54 Woodruff SC
50 1046 Brian Hill     36:03 11:38 M 35 Moore SC
51 1067 Allie McCauley     36:13 11:41 F 12 Taylors SC
52 1037 Linda Fugle     36:28 11:46 F 53 Moore SC
53 1009 Heather Bendyk     36:51 11:53 F 41 Duncan SC
54 1040 Ernestine Goldsmith     37:22 12:03 F 52 Woodruff SC
55 1026 Nancy Crowe     37:25 12:04 F 37 Spartanburg SC
56 1057 Ken Kirkley     37:26 12:05 M 60 Lyman SC
57 1107 Kristi Thomas     37:30 12:06 F 24 Spartanburg SC
58 1113 Robin Vaughn     37:35 12:07 F 56 Moore SC
59 1114 Michele Wilson     37:39 12:09 F 42 Simpsonville SC
60 1053 William Justice     37:48 12:12 M 45 Gaffney SC
61 1060 Sherrie Lee     37:56 12:14 F 33 Boiling Springs SC
62 1022 Madison Childress     38:13 12:20 F 15 Moore SC
63 1055 Albany Kelly     38:13 12:20 F 15 Lyman SC
64 1101 Carmel Smith     38:27 12:24 F 34 Woodruff SC
65 1044 Krista Haynes     38:52 12:32 F 49 Columbus NC
66 1059 Melanie Lawrence     39:02 12:35 F 47 Duncan SC
67 1090 Donna Roper     39:16 12:40 F 65 Campobello SC
68 1017 Mechelle Camby     39:52 12:52 F 41 Chesnee SC
69 1029 Megan Davis     39:55 12:53 F 29 Moore SC
70 1047 Melissa Hill     40:09 12:57 F 33 Moore SC
71 1013 Lula Brown     40:16 12:59 F 47 Roebuck SC
72 1033 Michael Evans     40:22 13:01 M 38 Duncan SC
73 1064 Lynn Lozynski     40:37 13:06 F 46 Wellford SC
74 1061 Greg Leslie     41:31 13:24 M 59 Moore SC
75 1039 Rebecca Geddes     41:47 13:29 F 27 Inman SC
76 1191 Jacob Taylor     42:10 13:36 M 24 Spartanburg SC
77 1065 Reanna Lozynski     42:11 13:36 F 16 Wellford SC
78 1008 Lacey Barone     42:14 13:37 F 29 Moore SC
79 1085 Bill Phelps     43:24 14:00 M 59 Woodruff SC
80 1010 Michael Bragg     43:34 14:03 M 41 Campobello SC
81 1086 Carla Phelps     43:37 14:04 F 56 Woodruff SC
82 1109 Anna Trench     43:41 14:05 F 20 Woodruff SC
83 1052 Hannah Justice     43:59 14:11 F 16 Gaffney SC
84 1023 Judy Connors     45:03 14:32 F 51 Simpsonville SC
85 1095 Kaitlyn Seay     45:08 14:34 F 19 Campobello SC
86 1185 Wendell Wilson     45:56 14:49 M 74 San Marcos TX
87 1083 Katie Pace     45:56 14:49 F 26 Inman SC
88 1021 Regina Catto     45:57 14:49 F 36 Moore SC
89 1062 Hilda Leslie     46:26 14:59 F 59 Moore SC
90 1181 James Horne     47:41 15:23 M 57 Spartanburg SC
91 1005 Jerri Attaway     47:48 15:25 F 63 Chesnee SC
92 1045 Kelly Henson     48:14 15:34 F 54 Campobello SC
93 1030 Beth Day     48:14 15:34 F 26 Landrum SC
94 1110 Jennifer Trench     48:29 15:38 F 54 Woodruff SC
95 1054 Luann Kearse     48:32 15:39 F 51 Pauline SC
96 1070 Vicki Montjoy     49:05 15:50 F 61 Woodruff SC
97 1087 Tracy Price     50:04 16:09 F 41 Boiling Springs SC
98 1012 Penny Bridges     51:07 16:29 F 52 Chesnee SC
99 1088 Dorthy Rice     51:10 16:30 F 62 Rutherfordton NC
100 1038 Courtney Furr     51:55 16:45 F 24 Duncan SC
101 1121 Ann Young     52:01 16:47 F 65 Spartanburg SC
102 1123 Tara Youngblood     52:02 16:47 F 44 Moore SC
103 1014 Shirley Bryant     52:02 16:47 F 63 Woodruff SC
104 1063 Debra Liner     52:34 16:57 F 59 Boiling Springs SC
105 1016 Chris Camby     52:34 16:57 M 47 Chesnee SC
106 1001 Jamie Adams     53:45 17:20 F 34 Moore SC
107 1002 Judah Adams     53:45 17:20 M 5 Moore SC
108 1058 Rhonda Kirkley     54:10 17:28 F 60 Lyman SC
109 1073 Erin Morris     56:09 18:07 F 43 Boiling Springs SC
110 1117 Rebekah Wireman     56:16 18:09 F 12 Spartanburg SC
111 1019 Christine Cantrell     56:30 18:14 F 33 Chesnee SC
112 1007 Haylee Babb     56:37 18:16 F 18 Moore SC
113 1024 Hunter Corkren     56:44 18:18 M 17 Moore SC
114 1183 Bravada Hill     56:57 18:22 F 20 Duncan SC
115 1182 Mellissa Hill     57:16 18:28 F 41 Duncan SC
116 1031 Jackie DeLisa     58:29 18:52 F 62 Lyman SC
117 1077 Geraldine Muringer     58:29 18:52 F 63 Avon Park FL
118 1120 Maggie Wrinkle     58:30 18:52 F 17 Duncan SC
119 1119 Joey Wrinkle     58:30 18:52 M 13 Duncan SC
120 1078 Raymond Muringer   1:01:31 19:51 M 63 Avon Park FL
121 1184 AJ Hill   1:02:41 20:13 M 20 Duncan SC
122 1025 Audrey Cox   1:06:43 21:31 F 55 Candler NC
123 1051 Jennifer Holmes   1:06:44 21:32 F 35 Inman SC
124 1186 Linda Lammers   1:09:58 22:34 F 61 Leipsic OH
125 1004 Savannah Anderson   1:14:00 23:52 F 22 Chesnee SC
126 1003 Angie Anderson   1:14:02 23:53 F 44 Chesnee SC
                 
Age Group Awards              
                 
Top Males Overall              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1187 Jeremy Houghton     20:36 6:39 M 15 Spartanburg SC
                 
Top Females Overall            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1011 Maddie Bridges     22:11 7:09 F 13 Wellford SC
                 
Male 13 and under              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1089 Jonathan Roberts     23:21 7:32 M 13 Moore SC
2 1080 Jared Neal     24:42 7:58 M 12 Woodruff SC
3 1048 Noah Hill     28:21 9:09 M 12 Lyman SC
                 
Male 14-19              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1100 Parker Simmons     20:38 6:39 M 15 Woodruff SC
2 1103 JJ Smith     22:07 7:08 M 17 Duncan SC
3 1081 John Neal     28:11 9:05 M 14 Woodruff SC
                 
Male  20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1108 Jason Towery     22:26 7:14 M 26 Cowpens SC
2 1032 Collin Desjardins     25:26 8:12 M 27 Spartanburg SC
3 1099 Drew Simmons     30:23 9:48 M 28 Greenville SC
                 
Male 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1020 Quint Carlisle     23:14 7:30 M 37 Spartanburg SC
2 1116 Mark Winter     25:44 8:18 M 38 Greer SC
3 1050 Clint Holmes     26:20 8:30 M 34 Inman SC
                 
Male 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1018 Thomas Camp     26:53 8:40 M 40 Inman SC
2 1034 Tony Fine     27:43 8:56 M 40 Boiling Springs SC
3 1098 Chris Simmons     31:08 10:03 M 44 Woodruff SC
                 
Male 50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1189 Rich Lancaster     29:30 9:31 M 50 Gaffney SC
2 1111 Mike Trench     30:44 9:55 M 53 Woodruff SC
3 1092 William Schriver     35:56 11:35 M 54 Woodruff SC
                 
Male 60 and up              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1188 Tom Wilson     25:54 8:21 M 65 Greenville SC
2 1056 Marque Kilpatrick     26:48 8:39 M 61 Greer SC
3 1122 Cecil Young     28:27 9:11 M 63 Lyman SC
                 
Female 13 and under            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1097 Kimberly Seto     23:22 7:32 F 12 Duncan SC
2 1091 Margo Schriver     23:22 7:32 F 13 Woodruff SC
3 1106 Savannah Terry     35:52 11:34 F 10 Spartanburg SC
                 
Female 14-19              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1022 Madison Childress     38:13 12:20 F 15 Moore SC
2 1055 Albany Kelly     38:13 12:20 F 15 Lyman SC
3 1065 Reanna Lozynski     42:11 13:36 F 16 Wellford SC
                 
Female 20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1112 Nikki Trench     26:39 8:36 F 21 Woodruff SC
2 1082 Samantha Nicholson     28:19 9:08 F 25 Duncan SC
3 1015 Cameron Buchanan     29:18 9:27 F 29 Woodruff SC
                 
Female 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1115 Amy Winter     25:44 8:18 F 35 Greer SC
2 1190 Shannon Ludwig     28:58 9:21 F 32 Simpsonville SC
3 1084 Angela Peake     31:04 10:01 F 38 Pauline SC
                 
Female 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1075 Jill Morris     34:37 11:10 F 45 Moore SC
2 1009 Heather Bendyk     36:51 11:53 F 41 Duncan SC
3 1114 Michele Wilson     37:39 12:09 F 42 Simpsonville SC
                 
Female 50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1102 Jayne Smith     28:19 9:08 F 51 Duncan SC
2 1037 Linda Fugle     36:28 11:46 F 53 Moore SC
3 1040 Ernestine Goldsmith     37:22 12:03 F 52 Woodruff SC
                 
Female 60 and up              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 1036 Brenda Foster     35:28 11:26 F 61 Moore SC
2 1090 Donna Roper     39:16 12:40 F 65 Campobello SC
3 1005 Jerri Attaway     47:48 15:25 F 63 Chesnee SC