online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

12k on Feb. 14, 2015, 9 a.m.

Make My Day 12K and 5K   Questions about timing? Contact mike@go-greenevents.com
Harbison State Forest, Columbia, SC              
                   
5K Overall                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 142 Brian Carrington     21:34.8 6:57 25 M Brevard NC  
2 42 Chris Hill     25:14.9 8:08 36 M Fountain Inn SC  
3 36 Ryan Gadow     25:35.6 8:15 28 M Columbia SC  
4 118 Joseph French     26:07.6 8:25 13 M Columbia SC  
5 110 Megan Weis     26:17.5 8:29 37 F Columbia SC  
6 14 Charlie Brown     26:38.2 8:35 54 M Columbia SC  
7 112 Mark Whetstone     26:56.5 8:41 42 M Columbia SC  
8 143 Beezer Molten     27:37.8 8:55 46 M Columbia SC  
9 84 Roy Shelley     28:23.4 9:09 47 M Columbia SC  
10 19 Ian Clawson     28:29.8 9:11 14 M Columbia SC  
11 41 James Hicks     28:49.0 9:18 36 M Jackson SC  
12 102 Evan Vance     28:54.7 9:19 12 M Lexington SC  
13 12 Arlan Brady     28:56.5 9:20 46 M Lexington SC  
14 120 James French     29:15.8 9:26 55 M Columbia SC  
15 126 Zach Pippin     29:25.0 9:29 27 M Columbia SC  
16 119 Sara French     29:32.0 9:32 22 F Davidson NC  
17 37 Brad Gainey     29:50.3 9:37 28 M Irmo SC  
18 23 Jennifer Conrick     30:03.5 9:42 44 F Lexington SC  
19 34 Arnold Floyd     30:04.4 9:42 72 M Hartsville SC  
20 92 Danny Starling     30:04.7 9:42 28 M Florence SC  
21 115 Jordan Ditton     30:25.7 9:49 17 M Lexington SC  
22 21 Donald Cline     30:43.7 9:55 60 M Fountain Inn SC  
23 20 Autumn Cline     30:43.8 9:55 33 F Fountain Inn SC  
24 61 Eric McGovern     30:44.8 9:55 39 M Columbia SC  
25 15 Clay Cannon     30:46.0 9:55 38 M Chapin SC  
26 96 Tye Steuck     31:31.6 10:10 28 M Irmo SC  
27 193 David Crow     31:34.7 10:11 36 M Columbia SC  
28 48 Jason Ignet     32:19.7 10:25 33 M Columbia SC  
29 100 Sally Tucker     32:24.6 10:27 37 F Chapin SC  
30 45 Carey Hovis     32:33.6 10:30 20 F Columbia SC  
31 11 Benjamin Bradley     32:33.6 10:30 20 M Columbia SC  
32 3 Nora Banaszek     33:15.8 10:44 22 F Cayce SC  
33 116 Hailey Covell     33:15.9 10:44 17 F Lexington SC  
34 40 Ted Henderson     33:36.1 10:50 46 M Columbia SC  
35 213 Trevor Hall     33:50.1 10:55 32 M Columbia SC  
36 29 Stephanie Dukes     33:59.1 10:58 41 F Lexington SC  
37 70 David Ray     34:05.7 10:59 39 M Columbia SC  
38 104 Brady Ward     34:10.8 11:01 10 M Elgin SC  
39 105 Heath Ward     34:12.6 11:02 38 M Elgin SC  
40 95 Greg Steuck     34:16.3 11:03 57 M Sycamore IL  
41 58 Troy Lowder     34:24.5 11:06 39 M Chapin SC  
42 2 Nathan Ballentine     34:39.8 11:11 44 M Chapin SC  
43 32 Chris Ellis     34:55.7 11:16 27 M Florence SC  
44 85 DQ DQ     35:06.3 11:19 99 M Blythewood SC  
45 73 Andrew Rekers     35:16.0 11:23 36 M Blythewood SC  
46 7 William Bledsoe     35:16.2 11:23 31 M Columbia SC  
47 111 Bella Wesley     35:19.6 11:24 20 F Columbia SC  
48 72 Mike Ray     35:37.5 11:29 38 M Lexington SC  
49 109 Erica Weber     35:48.9 11:33 28 F Columbia SC  
50 25 Cameron Daly     35:52.1 11:34 19 M Chapin SC  
51 22 Breanna Cole     35:52.2 11:34 17 F Chapin SC  
52 35 Amber Gadow     36:06.2 11:39 26 F Columbia SC  
53 99 Tracy Tisdale     36:06.3 11:39 45 F Columbia SC  
54 65 Julie Millager     36:25.1 11:45 37 F Columbia SC  
55 107 Christina Watson     36:25.8 11:45 26 F Columbia SC  
56 125 Hunter McKenzie     36:30.4 11:46 28 M Cola SC  
57 52 Elizabeth Kellenberger     37:04.0 11:57 33 F Irmo SC  
58 93 Tommy Starling     37:17.3 12:02 30 M Florence SC  
59 74 Nick Renson     37:29.4 12:05 25 M Charleston SC  
60 103 Nicole Vieth     37:29.5 12:05 24 F Charleston SC  
61 47 Pam Hutchinson     37:33.2 12:07 30 F Columbia SC  
62 90 Gaby Smith     38:10.2 12:19 43 F Lexington SC  
63 67 Joan Necastro     38:17.2 12:21 47 F Irmo SC  
64 66 Jim Necastro     38:17.8 12:21 50 M Irmo SC  
65 24 Ty Creech     38:19.1 12:22 37 M Lexington SC  
66 27 Jay Delbridge     38:21.7 12:22 36 M irmo SC  
67 31 Tina Eakes     38:22.7 12:23 38 F Blythewood SC  
68 78 Rebecca Rowan     38:25.0 12:24 34 F Irmo SC  
69 77 Tyler Robertson     38:45.2 12:30 10 M Elgin SC  
70 117 Kayci Carlson     38:52.9 12:32 24 F Columbia SC  
71 71 Jacob Ray     39:09.3 12:38 12 M Lexington SC  
72 108 Gini Webb     39:11.1 12:38 38 F Columbia SC  
73 46 Emma Husby     39:17.1 12:40 25 F Columbia SC  
74 55 Kylie Latham     39:17.7 12:40 9 F Irmo SC  
75 5 Margaret Base     39:17.8 12:40 52 F Columbia SC  
76 57 William Latham     39:18.4 12:41 35 M Irmo SC  
77 106 Krystal Ware     39:18.7 12:41 44 F Lancaster SC  
78 56 Lori Latham     39:18.9 12:41 35 F Irmo SC  
79 91 Jay Smith     39:35.1 12:46 38 M Lexington SC  
80 101 Sid Tuten     39:36.8 12:46 55 M Columbia SC  
81 80 Halle Rowland     39:37.5 12:47 16 F Augusta GA  
82 79 Daniel Rowland     39:38.2 12:47 46 M Augusta GA  
83 43 Victoria Holm     39:41.7 12:48 19 F Columbia VA  
84 4 Barbara Barnes     40:13.5 12:58 42 F Cayce SC  
85 82 Margie Saville     40:47.4 13:09 51 F Gaston SC  
86 114 Erin Poole     40:59.1 13:13 30 F Columbia SC  
87 44 Kristin Houser     41:26.4 13:22 32 F Lexington SC  
88 26 Katie Daniel     41:28.9 13:23 33 F Lexington SC  
89 63 Jessica Miles     41:34.7 13:25 23 F Lexington SC  
90 17 Jeremy Chitty     41:38.5 13:26 30 M Columbia SC  
91 64 LeAnn Miles     41:39.2 13:26 45 F Lexington SC  
92 38 Sarah Guthrie     41:55.7 13:31 29 F Columbia SC  
93 1 Silvia Arrua     41:56.7 13:32 26 F Columbia SC  
94 122 Christina Sergi     42:11.4 13:36 37 F Chapin SC  
95 18 Agata Chydzinski     44:47.6 14:27 32 F Columbia SC  
96 49 Michael Imperial     44:48.1 14:27 37 M Columbia SC  
97 76 Sherry Robertson     44:56.9 14:30 42 F Elgin SC  
98 39 Alita Hawksworth     45:20.2 14:37 37 F Cayce SC  
99 62 Meredith Middel     45:22.3 14:38 34 F Columbia SC  
100 54 Jena Kelly     47:22.0 15:17 32 F Columbia SC  
101 51 Kim Jolly     47:23.1 15:17 45 F Lexington SC  
102 83 Jeff Sexton     48:54.8 15:46 32 M Chapin SC  
103 123 Edward Radzelovage     49:50.5 16:05 52 M Lexington SC  
104 33 Linda Ellisor     49:56.4 16:06 43 F Lexington SC  
105 6 Nelson Bermas     51:02.9 16:28 45 M Lexington SC  
106 257 Cory McEnulty     51:04.0 16:28 38 M Lexington SC  
107 124 Megan Finkhousen     52:10.5 16:50 30 F Columbia SC  
108 50 David Jolly     52:52.5 17:03 46 M lexington SC  
109 30 Lauren Durham     52:53.4 17:04 25 F Elgin SC  
110 89 Travis Sites     52:58.9 17:05 26 M Columbia SC  
111 60 Dina Mauldin     54:01.7 17:25 43 F Columbia SC  
112 8 Luke Boatright     55:53.8 18:02 29 M Irmo SC  
113 81 Sara Said     56:33.9 18:15 30 F Lexingon SC  
114 87 Katie Sites     56:41.1 18:17 25 F Columbia SC  
115 88 Kaycee Sites     56:41.1 18:17 30 F Irmo SC  
116 13 Erin Bramlitt   1:05:06.4 21:00 40 F Irmo SC  
117 97 Ramona Stone   1:05:08.0 21:01 48 F Columbia SC  
                   
5K age group awards              
Top Males Overall                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 142 Brian Carrington     21:34.8 6:57 25 M Brevard NC  
2 42 Chris Hill     25:14.9 8:08 36 M Fountain Inn SC  
3 36 Ryan Gadow     25:35.6 8:15 28 M Columbia SC  
                   
Top Females Overall              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 110 Megan Weis     26:17.5 8:29 37 F Columbia SC  
2 119 Sara French     29:32.0 9:32 22 F Davidson NC  
3 23 Jennifer Conrick     30:03.5 9:42 44 F Lexington SC  
                   
Male 12 and under                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 102 Evan Vance     28:54.7 9:19 12 M Lexington SC  
2 104 Brady Ward     34:10.8 11:01 10 M Elgin SC  
3 77 Tyler Robertson     38:45.2 12:30 10 M Elgin SC  
                   
Male 13-19                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 118 Joseph French     26:07.6 8:25 13 M Columbia SC  
2 19 Ian Clawson     28:29.8 9:11 14 M Columbia SC  
3 115 Jordan Ditton     30:25.7 9:49 17 M Lexington SC  
                   
Male 20-29                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 126 Zach Pippin     29:25.0 9:29 27 M Columbia SC  
2 37 Brad Gainey     29:50.3 9:37 28 M Irmo SC  
3 92 Danny Starling     30:04.7 9:42 28 M Florence SC  
                   
Male 30-39                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 41 James Hicks     28:49.0 9:18 36 M Jackson SC  
2 61 Eric McGovern     30:44.8 9:55 39 M Columbia SC  
3 15 Clay Cannon     30:46.0 9:55 38 M Chapin SC  
                   
Male 40-49                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 112 Mark Whetstone     26:56.5 8:41 42 M Columbia SC  
2 143 Beezer Molten     27:37.8 8:55 46 M Columbia SC  
3 84 Roy Shelley     28:23.4 9:09 47 M Columbia SC  
                   
Male 50-59                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 14 Charlie Brown     26:38.2 8:35 54 M Columbia SC  
2 120 James French     29:15.8 9:26 55 M Columbia SC  
3 95 Greg Steuck     34:16.3 11:03 57 M Sycamore IL  
                   
Male 60 and over                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 34 Arnold Floyd     30:04.4 9:42 72 M Hartsville SC  
2 21 Donald Cline     30:43.7 9:55 60 M Fountain Inn SC  
                   
Female 12 and under              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 55 Kylie Latham     39:17.7 12:40 9 F Irmo SC  
                   
Female 13-19                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 116 Hailey Covell     33:15.9 10:44 17 F Lexington SC  
2 22 Breanna Cole     35:52.2 11:34 17 F Chapin SC  
3 80 Halle Rowland     39:37.5 12:47 16 F Augusta GA  
                   
Female 20-29                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 45 Carey Hovis     32:33.6 10:30 20 F Columbia SC  
2 3 Nora Banaszek     33:15.8 10:44 22 F Cayce SC  
3 111 Bella Wesley     35:19.6 11:24 20 F Columbia SC  
                   
Female 30-39                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 20 Autumn Cline     30:43.8 9:55 33 F Fountain Inn SC  
2 100 Sally Tucker     32:24.6 10:27 37 F Chapin SC  
3 65 Julie Millager     36:25.1 11:45 37 F Columbia SC  
                   
Female 40-49                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 29 Stephanie Dukes     33:59.1 10:58 41 F Lexington SC  
2 99 Tracy Tisdale     36:06.3 11:39 45 F Columbia SC  
3 90 Gaby Smith     38:10.2 12:19 43 F Lexington SC  
                   
Female 50-59 in division 5K              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 5 Margaret Base     39:17.8 12:40 52 F Columbia SC  
2 82 Margie Saville     40:47.4 13:09 51 F Gaston SC  
                   
12K Overall                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 206 Tim Gibbons     50:13.8 6:31 35 M Simpsonville SC  
2 338 Jeremy Becraft     51:14.4 6:39 38 M Columbia SC  
3 281 Christopher Powell     51:49.4 6:44 27 M Anderson SC  
4 169 Eric Bopp     55:02.9 7:09 41 M Lexington SC  
5 186 Brian Clyburn     55:11.6 7:10 43 M Columbia SC  
6 205 John Gibbons     55:19.9 7:11 43 M Kingsland GA  
7 321 Drew Williams     55:35.0 7:13 37 M Columbia SC  
8 253 Robert McCarthy     55:39.4 7:14 24 M Camden SC  
9 329 Bill Siebers     56:21.6 7:19 46 M Irmo SC  
10 312 Hayden Tuten     56:45.1 7:22 15 M Columbia SC  
11 255 Alex McDonald     56:47.7 7:22 39 M Columbia SC  
12 291 Dean Schuster     56:50.5 7:23 44 M Irmo SC  
13 223 Winston Holliday     57:23.0 7:27 46 M Columbia SC  
14 292 Micah Simonsen     57:23.9 7:27 37 M Columbia SC  
15 231 Blackwell Johnson     57:26.9 7:28 35 M Newberry SC  
16 305 Jason Thompson     57:29.9 7:28 39 M Columbia SC  
17 214 Jay Hammond     57:37.9 7:29 51 M Lexington SC  
18 162 Danny Aubert     57:54.1 7:31 28 M Columbia SC  
19 252 Geary McAlister     58:15.4 7:34 57 M Rock Hill SC  
20 323 Craig Wlaschin     58:19.2 7:34 30 M Columbia SC  
21 185 Charley Clements     58:35.5 7:36 42 M Columbia SC  
22 245 Michael Lofton     59:23.7 7:43 40 M Irmo SC  
23 165 Larry Bates     59:37.6 7:45 57 M Columbia SC  
24 328 Robert Yerger   1:00:21.3 7:50 38 M W. Columbia SC  
25 196 Shawn Delaney   1:00:29.4 7:51 39 M Sumter SC  
26 242 Jani Linde   1:00:36.9 7:52 29 F Columbia SC  
27 309 Andrew Todd   1:00:41.2 7:53 38 M Columbia SC  
28 265 Emily Morrow   1:00:59.4 7:55 22 F Columbia SC  
29 238 Ben Landers   1:01:18.5 7:58 29 M Columbia SC  
30 201 James Edwards   1:01:23.7 7:58 35 M Little Mountain SC  
31 306 Shamia Thompson   1:01:52.3 8:02 17 F Columbia SC  
32 262 Mathew Morgan   1:02:42.1 8:09 36 M Columbia SC  
33 167 Shaun Benoit   1:02:43.4 8:09 35 M Sumter SC  
34 319 David White   1:03:02.3 8:11 34 M Columbia SC  
35 187 Jennifer Clyburn   1:03:05.5 8:12 38 F Columbia SC  
36 334 Lorand Batten   1:03:32.4 8:15 57 M Lugoff SC  
37 200 Patrick Dyer   1:04:17.4 8:21 39 M Lexington SC  
38 246 Jeff Longway   1:04:28.2 8:22 56 M Lexington SC  
39 195 Kelly Darr   1:04:39.2 8:24 30 M Shaw AFB SC  
40 178 Elisha Byrne   1:04:44.7 8:24 32 F Lexington SC  
41 273 Peter O'Boyle   1:04:56.5 8:26 59 M Columbia SC  
42 311 Bryson Tucker   1:04:57.4 8:26 39 M Chapin SC  
43 236 Tom Kinard   1:05:02.2 8:27 44 M Columbia SC  
44 270 Jessica Nemmers   1:05:17.7 8:29 23 F Columbia SC  
45 258 Tad McIntosh   1:05:18.9 8:29 33 M Sumter SC  
46 269 Casey Neill   1:05:19.2 8:29 24 F Columbia SC  
47 215 Neekis Hammond   1:05:19.3 8:29 31 M Chapin SC  
48 326 Brad Yeargin   1:05:41.6 8:32 36 M Irmo SC  
49 282 Lisa Powell   1:06:21.9 8:37 53 F Columbia SC  
50 243 Bill Linn   1:06:49.4 8:41 48 M Simpsonville SC  
51 303 Bryson Summers   1:06:52.0 8:41 28 M Columbia SC  
52 184 Jason Clayton   1:07:16.5 8:44 36 M Chapin SC  
53 307 Rich Timmons   1:07:22.9 8:45 32 M Sumter SC  
54 210 Sarah Goho   1:07:33.9 8:46 28 F Columbia SC  
55 221 Ken Hinely   1:08:20.7 8:52 35 M Columbia SC  
56 240 Erin Leopold   1:08:23.3 8:53 45 F Simpsonville SC  
57 315 Tommi Virta   1:08:38.3 8:55 35 M Lexington SC  
58 339 Bill Alexander   1:08:39.2 8:55 39 M Lexington SC  
59 164 Mike Baker   1:08:43.5 8:55 53 M Columbia SC  
60 237 David King   1:08:44.8 8:56 23 M Martinez GA  
61 204 Gary Geiger   1:08:50.8 8:56 42 M Sandy Run SC  
62 341 John Bindewald   1:08:56.0 8:57 36 M Columbia SC  
63 299 Mark Stewart   1:09:38.1 9:03 57 M Greenville SC  
64 333 Elizabeth Donohue   1:09:42.0 9:03 18 F Taylors SC  
65 232 David Johnson   1:09:44.8 9:03 49 M Irmo SC  
66 177 Patrick Bukszar   1:09:52.0 9:04 38 M Chapin SC  
67 161 Jody Addy   1:09:55.0 9:05 43 M Ridge Spring SC  
68 276 Brad Ozenghar   1:09:58.2 9:05 41 M Lexington SC  
69 261 Barry Morgan   1:10:03.1 9:06 53 M Lexington SC  
70 318 Richard Welch   1:10:11.3 9:07 41 M Irmo SC  
71 264 Lana Morrison   1:10:22.7 9:08 42 F Columbia SC  
72 300 Dale Stigamier   1:11:17.3 9:15 35 M Columbia SC  
73 194 DeNeige Darr   1:11:21.1 9:16 30 F Shaw AFB SC  
74 267 Joe Naylor   1:11:24.8 9:16 44 M Irmo SC  
75 225 Sarah Hulls   1:11:53.6 9:20 26 F Lexington SC  
76 310 Jessica Tracy   1:12:01.4 9:21 27 F Columbia SC  
77 250 Eric Manna   1:12:03.0 9:21 32 M Irmo SC  
78 274 Andrew Ogburn   1:12:04.3 9:22 50 M Chapin SC  
79 263 Stacy Morgan   1:12:26.2 9:24 50 F Lexington SC  
80 188 Maureen Cooper   1:12:49.1 9:27 36 F Columbia SC  
81 314 Anne Tyson   1:12:55.8 9:28 17 F Columbia SC  
82 121 Eric Brumbalow   1:13:15.3 9:31 23 M Columbia SC  
83 260 Jasmine Miller   1:13:20.4 9:31 26 F Martinez GA  
84 337 Cody Colquitt   1:13:34.9 9:33 53 M Glen Rock NJ  
85 216 Neal Hanlin   1:14:03.6 9:37 35 M Aiken SC  
86 173 Glen Bramlitt   1:14:05.7 9:37 42 M Irmo SC  
87 181 Rebekah Chitty   1:14:07.8 9:38 22 F Columbia SC  
88 287 Mark Robertson   1:14:08.9 9:38 44 M Elgin SC  
89 336 Mary Bear   1:14:35.8 9:41 53 F Lexington SC  
90 198 Kristin Drafts   1:14:54.6 9:44 26 F Columbia SC  
91 284 Matthew Quinton   1:15:14.4 9:46 40 M W. Columbia SC  
92 272 Chris Nicholson   1:15:17.0 9:47 33 M Irmo SC  
93 283 Alan Puckett   1:15:17.2 9:47 36 M Lexington SC  
94 229 Mills James   1:15:24.2 9:48 43 F Columbia SC  
95 275 Megan Old   1:15:48.5 9:51 36 F Irmo SC  
96 266 Florence Morrow   1:15:59.4 9:52 55 F Blythewood SC  
97 192 Elizabeth Crouch   1:16:08.5 9:53 28 F Columbia SC  
98 234 Andy Kahle   1:16:09.2 9:53 30 M Columbia SC  
99 279 Frederick Parrish   1:16:09.7 9:53 45 M Ridge Spring SC  
100 189 Noah Cooper   1:16:59.8 9:59 36 M Columbia SC  
101 203 Frank Finch   1:17:36.4 10:05 44 M Columbia SC  
102 316 Russ Webb   1:17:43.1 10:06 35 M Columbia SC  
103 293 Damon Sipe   1:17:43.9 10:06 36 M Irmo SC  
104 228 Mark James   1:17:50.9 10:06 45 M Columbia SC  
105 180 Josh Canfield   1:18:03.0 10:08 35 M Chapin SC  
106 332 Travis Nicholson   1:18:04.1 10:08 34 M Florence SC  
107 247 Philip Looney   1:18:27.4 10:11 35 M Columbia SC  
108 208 Jennifer Glass   1:18:38.8 10:13 41 F Columbia SC  
109 199 Joy Dyer   1:18:45.3 10:14 38 F Lexington SC  
110 268 Luke Naylor   1:18:55.0 10:15 12 M Irmo SC  
111 179 Justin Campbell   1:18:59.7 10:15 34 M Irmo SC  
112 285 Sandra Ricciuto   1:19:03.9 10:16 45 F Columbia SC  
113 227 Phillip Hutcherson   1:19:05.0 10:16 40 M Irmo SC  
114 220 Jill Hinely   1:19:32.6 10:20 32 F Columbia SC  
115 317 Gavin Weiser   1:19:44.0 10:21 30 M Columbia SC  
116 298 Colleen Stevens   1:20:05.3 10:24 36 F Hopkins SC  
117 301 Harry Strick   1:20:25.9 10:27 60 M Blythewood SC  
118 286 Alex Robertson   1:20:37.1 10:28 14 M Elgin SC  
119 166 Jai Bell   1:20:38.5 10:28 38 M Lexington SC  
120 251 Ryan Martel   1:20:44.8 10:29 34 M Irmo SC  
121 327 Susan Yeargin   1:21:06.1 10:32 36 F Irmo SC  
122 183 Chris Claypool   1:21:21.1 10:34 46 M Lexington SC  
123 190 Rebecca Cox   1:21:38.8 10:36 833 F Columbia SC  
124 322 Sarah Williams   1:21:40.2 10:36 38 F Columbia SC  
125 222 Brad Hohneke   1:21:50.9 10:38 26 M Augusta GA  
126 256 Ken McDuffie   1:21:55.2 10:38 54 M W. Columbia SC  
127 296 Daniel Smith   1:22:16.4 10:41 37 M Chapin SC  
128 320 Tara White   1:22:40.7 10:44 41 F Columbia SC  
129 244 Fiona Lofton   1:22:53.5 10:46 39 F Irmo SC  
130 209 Jennie Goforth   1:22:53.6 10:46 37 F Irmo SC  
131 174 Jennifer Brewton   1:22:54.8 10:46 35 F Irmo SC  
132 259 James McMillan   1:23:01.8 10:47 38 M Sumter SC  
133 248 Justin Love   1:23:04.9 10:47 33 M Lexington SC  
134 217 Todd Hardwick   1:23:06.3 10:48 38 M Lexington SC  
135 202 Craig Engle   1:23:18.2 10:49 29 M Columbia SC  
136 294 Benjamin Smith   1:23:31.6 10:51 43 M Chapin SC  
137 235 Jazmine Kane   1:23:34.9 10:51 29 F Columbia SC  
138 211 Butch Greene   1:24:17.3 10:57 50 M Irmo SC  
139 335 Laura Setzer   1:25:05.4 11:03 18 F Greenville SC  
140 171 Caryn Bower   1:26:04.4 11:11 54 F Blythewood SC  
141 170 Alan Bower   1:26:06.2 11:11 63 M Blythewood SC  
142 219 Caroline Herlong   1:27:47.0 11:24 56 F Lexington SC  
143 278 Jimmy Parris   1:29:59.7 11:41 37 M Irmo SC  
144 277 Davii Parris   1:29:59.7 11:41 37 F Irmo SC  
145 218 Teresa Harrington   1:30:55.3 11:48 54 F Columbia SC  
146 313 Paige Tyler   1:30:57.0 11:49 44 F Columbia SC  
147 239 Lois Leaburn   1:30:58.0 11:49 56 F W. Columbia SC  
148 182 Chemitra Clay   1:31:08.8 11:50 37 F Prince George VA  
149 280 Susan Porter   1:31:14.0 11:51 46 F Little Mountian SC  
150 168 Kara Blaisure   1:31:15.0 11:51 42 F Columbia SC  
151 271 Matthew Netzel   1:31:19.9 11:52 29 M Lexington SC  
152 331 Katelyn Rangel   1:32:48.4 12:03 29 F Stafford VA  
153 330 Sergio Rangel   1:37:07.5 12:37 35 M Stafford VA  
154 172 Flynn Bowie   1:39:20.9 12:54 48 M Columbia SC  
155 308 Donna Tinga   1:43:12.3 13:24 55 F Greenville SC  
156 191 Gene Crawford   1:45:47.5 13:44 40 M W. Columbia SC  
157 212 Aaron Griswold   1:45:47.8 13:44 40 M Columbia SC  
158 295 Brigitte Smith   1:49:06.2 14:10 65 F Aiken SC  
159 197 Greta Dobe   1:49:45.5 14:15 49 F Columbia SC  
160 302 Sheila Subbarao   1:50:03.2 14:18 33 F Columbia SC  
161 241 Scott Lettrich   1:50:05.2 14:18 26 M Aiken SC  
162 175 Russell Brewton   1:50:20.8 14:20 37 M Irmo SC  
163 254 Michael McCown   1:50:32.2 14:21 30 M Lexington SC  
164 207 Halley Gibson   1:52:18.0 14:35 26 F Columbia SC  
165 176 Ryan Brown   1:57:28.0 15:15 37 F Marietta GA  
166 340 Joyce Hodges-Hite   2:11:10.6 17:02 77 F Millen GA  
                   
12K age groups awards              
Top Males Overall                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 206 Tim Gibbons     50:13.8 6:31 35 M Simpsonville SC  
2 338 Jeremy Becraft     51:14.4 6:39 38 M Columbia SC  
3 281 Christopher Powell     51:49.4 6:44 27 M Anderson SC  
                   
Top Females Overall               
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 242 Jani Linde   1:00:36.9 7:52 29 F Columbia SC  
2 265 Emily Morrow   1:00:59.4 7:55 22 F Columbia SC  
3 306 Shamia Thompson   1:01:52.3 8:02 17 F Columbia SC  
                   
Males 12 and under                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 268 Luke Naylor   1:18:55.0 10:15 12 M Irmo SC  
                   
Males 13-19                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 312 Hayden Tuten     56:45.1 7:22 15 M Columbia SC  
2 286 Alex Robertson   1:20:37.1 10:28 14 M Elgin SC  
                   
Males 20-29                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 253 Robert McCarthy     55:39.4 7:14 24 M Camden SC  
2 162 Danny Aubert     57:54.1 7:31 28 M Columbia SC  
3 238 Ben Landers   1:01:18.5 7:58 29 M Columbia SC  
                   
Males 30-39                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 321 Drew Williams     55:35.0 7:13 37 M Columbia SC  
2 255 Alex McDonald     56:47.7 7:22 39 M Columbia SC  
3 292 Micah Simonsen     57:23.9 7:27 37 M Columbia SC  
                   
Males 40-49                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 169 Eric Bopp     55:02.9 7:09 41 M Lexington SC  
2 186 Brian Clyburn     55:11.6 7:10 43 M Columbia SC  
3 205 John Gibbons     55:19.9 7:11 43 M Kingsland GA  
                   
Males 50-59                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 214 Jay Hammond     57:37.9 7:29 51 M Lexington SC  
2 252 Geary McAlister     58:15.4 7:34 57 M Rock Hill SC  
3 165 Larry Bates     59:37.6 7:45 57 M Columbia SC  
                   
Males 60 and over                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 301 Harry Strick   1:20:25.9 10:27 60 M Blythewood SC  
2 170 Alan Bower   1:26:06.2 11:11 63 M Blythewood SC  
                   
Females 13-19                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 333 Elizabeth Donohue   1:09:42.0 9:03 18 F Taylors SC  
2 314 Anne Tyson   1:12:55.8 9:28 17 F Columbia SC  
3 335 Laura Setzer   1:25:05.4 11:03 18 F Greenville SC  
                   
Females 20-29                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 270 Jessica Nemmers   1:05:17.7 8:29 23 F Columbia SC  
2 269 Casey Neill   1:05:19.2 8:29 24 F Columbia SC  
3 210 Sarah Goho   1:07:33.9 8:46 28 F Columbia SC  
                   
Females 30-39                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 187 Jennifer Clyburn   1:03:05.5 8:12 38 F Columbia SC  
2 178 Elisha Byrne   1:04:44.7 8:24 32 F Lexington SC  
3 194 DeNeige Darr   1:11:21.1 9:16 30 F Shaw AFB SC  
                   
Females 40-49                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 240 Erin Leopold   1:08:23.3 8:53 45 F Simpsonville SC  
2 264 Lana Morrison   1:10:22.7 9:08 42 F Columbia SC  
3 229 Mills James   1:15:24.2 9:48 43 F Columbia SC  
                   
Females 50-59                
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 282 Lisa Powell   1:06:21.9 8:37 53 F Columbia SC  
2 263 Stacy Morgan   1:12:26.2 9:24 50 F Lexington SC  
3 336 Mary Bear   1:14:35.8 9:41 53 F Lexington SC  
                   
Females 60 and over               
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State  
1 295 Brigitte Smith   1:49:06.2 14:10 65 F Aiken SC  
2 340 Joyce Hodges-Hite   2:11:10.6 17:02 77 F Millen GA