online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

8th Annual Benson OctoberFAST Twilight 5K Run/Walk on Oct. 4, 2014, 6 p.m.

Overall (age group awards below)          
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 93 Chris Caldwell     15:29 4:59 M 24 Greenville SC
2 100 Brett Morley     15:35 5:02 M 22 Landrum SC
3 102 Josh Cashman     15:43 5:04 M 26 Simpsonville SC
4 46 Andrew Hill     16:57 5:28 M 18 Lyman SC
5 94 Alison Parris     17:02 5:30 F 26 Greenville SC
6 35 Eric Guth     17:36 5:41 M 32 Travelers Rest SC
7 103 Jarod Simms     17:39 5:42 M 23 Greer SC
8 91 Edgar Aguilar     18:38 6:01 M 30 Marieta SC
9 75 Cameron Stober     19:22 6:15 M 24 Taylors SC
10 74 Parker Sloan     19:23 6:15 M 44 Greer SC
11 63 Pat McCallion     19:38 6:20 M 46 Greer SC
12 57 Jennifer Lee     20:46 6:42 F 27 Greer SC
13 19 Cayce Crews     21:20 6:53 M 28 Lyman SC
14 118 Tapp Skinner     21:48 7:02 M 51 Greer SC
15 26 Brandon Fowler     21:50 7:03 M 15 Greer SC
16 85 Leah Trusty     21:53 7:04 F 12 Greer SC
17 101 Zach Salvato     21:54 7:04 M 35 Greer SC
18 52 Natosha Kissinger     22:13 7:10 F 39 Greer SC
19 108 Doug Brannon     22:14 7:10 M 53 Landrum SC
20 5 Eric Bright     22:16 7:11 M 31 Greer SC
21 10 Emily Callahan     22:42 7:19 F 13 Taylors SC
22 27 Brook Fowler     22:49 7:22 M 46 Greer SC
23 95 Jessica Monte     22:52 7:23 F 22 Greer SC
24 83 Brad Treas     22:58 7:25 M 38 Greer SC
25 66 Bo Millwood     23:12 7:29 M 49 Blue Ridge SC
26 21 Matt Dillard     23:25 7:33 M 43 Greer SC
27 43 Robert Hendricks     23:48 7:41 M 50 Wellford SC
28 125 Billy Canada     24:05 7:46 M 25 Greer SC
29 80 Don Tidd     24:32 7:55 M 52 Spartanburg SC
30 92 Cat Vulovic     24:39 7:57 F 38 Wildwood IL
31 78 Gretchen Taylor     24:44 7:59 F 34 Greer SC
32 44 Joshua Herbst     24:59 8:04 M 25 Taylors SC
33 1235 Robin Tarpinian     25:02 8:05 F 54 Greer SC
34 122 Susanne Pierce     25:12 8:08 F 63 Mobile AL
35 126 Will DaMersseman     25:12 8:08 M 12 Greer SC
36 12 Rusty Campbell     25:55 8:22 M 50 Greer SC
37 112 Tim Head     26:05 8:25 M 48 Forest City NC
38 84 Hayden Treas     26:16 8:28 M 10 Greer SC
39 82 April Treas     26:25 8:31 F 37 Greer SC
40 56 Dong Lee     26:32 8:34 M 31 Simpsonville SC
41 68 Jim Owens     26:32 8:34 M 68 Kings Mountain NC
42 65 Tara Miller     26:52 8:40 F 25 Greer SC
43 67 Catherine Neely     26:55 8:41 F 23 Greer SC
44 48 Karen Jackson     27:01 8:43 F 44 Santee SC
45 40 Janice Hendricks     27:07 8:45 F 49 Wellford SC
46 51 Jay Kemp     27:29 8:52 M 27 Greer SC
47 25 william Forest     27:39 8:55 M 61 Greer SC
48 109 Joe Hors     27:41 8:56 M 99 Kings Mountain NC
49 18 Joy Conner     27:42 8:56 F 35 Greer SC
50 121 Corletta Brown     27:43 8:56 F 31 Taylors SC
51 114 Julia Norby     28:07 9:04 F 35 Taylors SC
52 11 Ben Campbell     28:07 9:04 M 14 Greer SC
53 50 Matt Jones     28:09 9:05 M 33 Grovetown GA
54 107 Tiana Cain     28:11 9:05 F 32 Greer SC
55 20 Angela Dillard     28:20 9:08 F 34 Greer SC
56 71 Bob Rockwell     28:22 9:09 M 64 Taylors SC
57 104 Liz Brown     28:25 9:10 F 52 Taylors SC
58 127 William Smith     28:25 9:10 M 13 Travelers Rest SC
59 81 Bryson Thompson     28:36 9:14 M 12 Travelers Rest SC
60 113 Ladia Konz     28:39 9:15 F 45 Moore SC
61 8 Linda Brown     28:44 9:16 F 55 Taylors SC
62 47 Blake Howard     28:45 9:16 M 27 Greer SC
63 76 Frances Stone     28:53 9:19 F 37 Greer SC
64 64 Angie McDaniel     28:55 9:20 F 45 Landrum SC
65 42 Nathaniel Hendricks     29:07 9:24 M 13 Wellford SC
66 1 Robert Bandholz     29:15 9:26 M 67 Greer SC
67 123 Keith Carlin     29:25 9:29 F 53 Greenville SC
68 30 Tom Gilbert     29:43 9:35 M 52 Taylors SC
69 110 Anna Palmer     29:48 9:37 F 26 Roebuck SC
70 60 Amanda Lloyd     29:50 9:37 F 25 Moore SC
71 31 Roxana Godiwalla     29:53 9:38 F 27 Spartanburg SC
72 23 Ray Edwards     29:55 9:39 M 64 Taylors SC
73 28 Karen Fowler     30:00 9:41 F 45 Greer SC
74 55 Tom Laws     30:17 9:46 M 50 Marietta SC
75 88 Heather Rollings     30:56 9:59 F 33 Rock Hill SC
76 98 Stephen Spencer     30:59 9:59 M 45    
77 22 Lillian Edwards     31:06 10:02 F 14 Greer SC
78 89 Margaret Gaillard     31:25 10:08 F 46 Greer SC
79 32 Amanda Gourley     31:39 10:13 F 30 Greer SC
80 33 Norm Gourley     31:39 10:13 M 30 Greer SC
81 7 Scott Broome     31:44 10:14 M 34 Greer SC
82 6 Felicia Broome     31:56 10:18 F 34 Greer SC
83 9 Amy Burka     32:07 10:22 F 25 Greenville SC
84 111 Kerri Prait     32:19 10:25 F 39 Greer SC
85 41 Karissa Hendricks     32:29 10:29 F 17 Wellford SC
86 70 Stan Pauls     33:11 10:42 M 71 Greer SC
87 13 Charles Carver     33:39 10:51 M 53 Anderson SC
88 29 Kayla Gilbert     33:39 10:51 F 14 Taylors SC
89 14 Erika Carver     33:39 10:51 F 8 Anderson SC
90 77 Marie Studley     34:22 11:05 F 59 Greer SC
91 39 Matthew Hanson     35:17 11:23 M 8 Taylors SC
92 37 Clifford Hanson     35:18 11:23 M 39 Taylors SC
93 90 Joan Thompson     35:20 11:24 F 68 Greer SC
94 59 Pamela Litzenberger     35:38 11:30 F 53 Greer SC
95 99 Paula Spencer     35:49 11:33 F 41    
96 38 Kimberly Hanson     36:01 11:37 F 39 Taylors SC
97 49 Danielle Jones     37:03 11:57 F 29 Grovetown GA
98 117 Malaina Forcier     37:31 12:06 F 10 Taylors SC
99 105 Noelle McGrath     37:31 12:06 F 18 Greer SC
100 54 Craig Kubias     38:22 12:23 M 59 Greer SC
101 86 Danny Whisnant     38:27 12:24 M 50 Union SC
102 45 Stephanie Herbst     39:16 12:40 F 25 Taylors SC
103 79 Allyson Tesh     39:52 12:52 F 50 Greer SC
104 62 Lori Martin     40:43 13:08 F 50 Campobello SC
105 2 Lisa Belue     42:13 13:37 F 49 Greer SC
106 97 Andy Long     46:09 14:53 M 32 Greer SC
107 96 Jessica Long     46:09 14:53 F 33 Greer SC
108 53 Olivia Kissinger     46:25 14:58 F 13 Greer SC
109 4 Sara Bowman     46:28 14:59 F 61 Lyman SC
110 124 Christina Bridwell     46:36 15:02 F 37 Greer SC
111 16 Julie Carver     47:22 15:17 F 44 Anderson SC
112 15 Erin Carver     47:22 15:17 F 5 Anderson SC
113 120 Emily Riley     53:03 17:07 F 33 Taylors SC
114 119 Amy Howard     53:04 17:07 F 41 Greer SC
                 
Age   Group Awards            
                 
Top   Males Overall              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 93 Chris Caldwell     15:29 4:59 M 24 Greenville SC
2 100 Brett Morley     15:35 5:02 M 22 Landrum SC
3 102 Josh Cashman     15:43 5:04 M 26 Simpsonville SC
                 
Top   Females Overall            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 94 Alison Parris     17:02 5:30 F 26 Greenville SC
2 57 Jennifer Lee     20:46 6:42 F 27 Greer SC
3 85 Leah Trusty     21:53 7:04 F 12 Greer SC
                 
Male   10 and under              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 84 Hayden Treas     26:16 8:28 M 10 Greer SC
2 39 Matthew Hanson     35:17 11:23 M 8 Taylors SC
                 
Male   11-14              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 126 Will DaMersseman     25:12 8:08 M 12 Greer SC
2 11 Ben Campbell     28:07 9:04 M 14 Greer SC
3 127 William Smith     28:25 9:10 M 13 TR SC
                 
Male   15-19              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 46 Andrew Hill     16:57 5:28 M 18 Lyman SC
2 26 Brandon Fowler     21:50 7:03 M 15 Greer SC
                 
Male   20-29              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 103 Jarod Simms     17:39 5:42 M 23 Greer SC
2 75 Cameron Stober     19:22 6:15 M 24 Taylors SC
3 19 Cayce Crews     21:20 6:53 M 28 Lyman SC
                 
Male   30-39              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 35 Eric Guth     17:36 5:41 M 32 Travelers Rest SC
2 91 Edgar Aguilar     18:38 6:01 M 30 Marieta SC
3 101 Zach Salvato     21:54 7:04 M 35 Greer SC
                 
Male   40-49              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 74 Parker Sloan     19:23 6:15 M 44 Greer SC
2 63 Pat McCallion     19:38 6:20 M 46 Greer SC
3 27 Brook Fowler     22:49 7:22 M 46 Greer SC
                 
Male   50-59              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 118 Tapp Skinner     21:48 7:02 M 51 Greer SC
2 108 Doug Brannon     22:14 7:10 M 53 Landrum SC
3 43 Robert Hendricks     23:48 7:41 M 50 Wellford SC
                 
Male   60 -69              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 68 Jim Owens     26:32 8:34 M 68 Kings Mountain NC
2 25 william Forest     27:39 8:55 M 61 Greer SC
3 71 Bob Rockwell     28:22 9:09 M 64 Taylors SC
                 
Male   70 and over              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 70 Stan Pauls     33:11 10:42 M 71 Greer SC
                 
Female   10 and under            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 14 Erika Carver     33:39 10:51 F 8 Anderson SC
2 117 Malaina Forcier     37:31 12:06 F 10 Taylors SC
3 15 Erin Carver     47:22 15:17 F 5 Anderson SC
                 
 Female 11-14              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 10 Emily Callahan     22:42 7:19 F 13 Taylors SC
2 22 Lillian Edwards     31:06 10:02 F 14 Greer SC
3 29 Kayla Gilbert     33:39 10:51 F 14 Taylors SC
                 
 Female 15-19              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 41 Karissa Hendricks     32:29 10:29 F 17 Wellford SC
2 105 Noelle McGrath     37:31 12:06 F 18 Greer SC
                 
Female   20-29              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 95 Jessica Monte     22:52 7:23 F 22 Greer SC
2 65 Tara Miller     26:52 8:40 F 25 Greer SC
3 67 Catherine Neely     26:55 8:41 F 23 Greer SC
                 
Female   30-39              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 52 Natosha Kissinger     22:13 7:10 F 39 Greer SC
2 92 Cat Vulovic     24:39 7:57 F 38 Wildwood IL
3 78 Gretchen Taylor     24:44 7:59 F 34 Greer SC
                 
Female   40-49              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 48 Karen Jackson     27:01 8:43 F 44 Santee SC
2 40 Janice Hendricks     27:07 8:45 F 49 Wellford SC
3 113 Ladia Konz     28:39 9:15 F 45 Moore SC
                 
Female   50-59              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1235 Robin Tarpinian     25:02 8:05 F 54 Greer SC
2 104 Liz Brown     28:25 9:10 F 52 Taylors SC
3 8 Linda Brown     28:44 9:16 F 55 Taylors SC
                 
Female   60 -69              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 122 Susanne Pierce     25:12 8:08 F 63 Mobile AL
2 90 Joan Thompson     35:20 11:24 F 68 Greer SC
3  4 Sarah Bowman  46:28 14:59  F 61 Lyman SC