online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

Camp Croft Half Trail Marathon on Nov. 8, 2014, 8:30 a.m.

Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 603 Josh Cashman  01:23:00.21 6:20 M 26 Simpsonville SC
2 290 Chass Armstrong  01:23:02.28 6:20 M 27 Asheville NC
3 293 John Gamble  01:29:32.08 6:50 M 31    
4 226 Benjamin Montgomery  01:32:15.90 7:03 M 38 Spartanburg SC
5 291 Curtis Rowe  01:32:25.49 7:03 M 33 Columbus NC
6 133 Courtney Cooper  01:36:33.43 7:22 F 26 Boone NC
7 271 Brian Helsel  01:39:55.34 7:38 M 25 Spartanburg SC
8 251 Mackay Salley  01:40:43.65 7:41 M 41 Spartanburg SC
9 248 Ashlee Romani  01:42:19.19 7:49 F 27 Savannah GA
10 187 John Hangstefer  01:42:55.73 7:51 M 32 Chattanooga TN
11 267 Drew Welch  01:45:10.82 8:02 M 22 Seneca SC
12 289 David Schoenmann  01:45:33.19 8:03 M 35 Chesnee SC
13 284 Jonathon Dryman  01:45:53.84 8:05 M 23 Clemson SC
14 189 James Hennes  01:46:23.25 8:07 M 32 Boiling Springs SC
15 238 Toby Porter  01:46:43.55 8:09 M 38 West Columbia SC
16 185 Shelby Guile  01:47:00.89 8:10 F 22 Spartanburg SC
17 259 Matthew Stewart  01:47:16.03 8:11 M 26 Spartanburg SC
18 250 Matt Rupp  01:49:01.17 8:19 M 40 Boone NC
19 31 Daniel Ballew  01:51:19.46 8:30 M 25 Spartanburg SC
20 252 Jonathan Sedberry  01:51:20.29 8:30 M 35 Spartanburg SC
21 287 Wes Palmer  01:51:39.88 8:31 M 29 Travelers Rest SC
22 286 Carol Brunson  01:51:56.91 8:33 F 41   SC
23 230 Deborah Nigh  01:52:17.34 8:34 F 28 Greer SC
24 229 David Nigh  01:52:36.48 8:36 M 31 Greer SC
25 104 Zack Brady  01:53:38.02 8:40 M 28 Columbia SC
26 265 Marty Vokes  01:55:14.33 8:48 M 50 Piedmont SC
27 172 John Dickey  01:56:31.64 8:54 M 16 Clover SC
28 300 Kat Welling  01:57:37.94 8:59 F 40 Spartanburg SC
29 188 Laura Haupfear  01:57:38.59 8:59 F 49 Clinton SC
30 253 Gordon Sherard  01:57:40.78 8:59 M 43 Spartanburg SC
31 604 Mark VanGeison  01:57:40.87 8:59 M 44 Spartanburg SC
32 32 Ned Barrett  01:57:54.05 9:00 M 52 Spartanburg SC
33 294 Erick Rose  01:57:57.14 9:00 M 41 Cherryville NC
34 237 Jon Pohlman  01:58:41.86 9:04 M 33 Greenville SC
35 116 Michael Chewning  01:59:44.54 9:08 M 44 Spartanburg SC
36 182 Robert Getman  02:01:47.77 9:18 M 36 Miami FL
37 240 Katelyn Ragland  02:02:07.78 9:19 F 19 Knoxville TN
38 220 Travis McJunkin  02:02:26.65 9:21 M 33 Spartanburg SC
39 169 John Davidson  02:03:13.77 9:24 M 49 Greenville SC
40 228 Kirk Neely  02:04:22.95 9:30 M 37 Spartanburg SC
41 198 Max Jordon  02:06:49.86 9:41 M 27 Cayce SC
42 245 Thom Roach  02:07:16.66 9:43 M 53 Simpsonville SC
43 217 John Linn  02:08:08.54 9:47 M 40 Greer SC
44 90 Tim Brady  02:09:02.51 9:51 M 53 Easley SC
45 255 April Smith  02:09:03.99 9:51 F 35 Chesnee SC
46 283 Shawn Poppie  02:09:53.55 9:55 M 29 Greenville SC
47 297 Eric Hope  02:11:34.85 10:03 M 24 Spartanburg SC
48 605 Jason Moore  02:11:36.68 10:03 M 37 Spartanburg SC
49 243 Hilary Richards  02:11:47.00 10:04 F 30 Greenville SC
50 272 Luc Morand  02:12:19.35 10:06 M 45 Spartanburg SC
51 295 Melissa Mcheon Powers  02:13:02.84 10:09 F 99 Greer SC
52 231 Shelby Nolte  02:13:05.75 10:10 F 22 Spartanburg SC
53 164 Bray Crim  02:15:05.17 10:19 M 12 Hillsborough NC
54 299 Philip Laube  02:16:59.39 10:27 M 28 Greenville SC
55 129 Thomas Combs  02:17:08.95 10:28 M 47 Easley SC
56 176 Joe Endris  02:18:08.43 10:33 M 34 Raeford NC
57 285 Ken Anderson  02:18:46.98 10:36 M 38 Taylors SC
58 222 Thomas McMeekin  02:19:07.58 10:37 M 45 Spartanburg SC
59 196 Lora Huddleston  02:19:45.87 10:40 F 31 Gaffney SC
60 247 Marty Robuck  02:20:13.30 10:42 M 41 Spartanburg SC
61 177 Amanda Farthing  02:21:32.74 10:48 F 20 Indialantic FL
62 165 Chad Crim  02:21:50.22 10:50 M 38 Hillsborough NC
63 232 Andrea Ohly  02:21:55.94 10:50 F 22 Taylors SC
64 194 Chris Honeycutt  02:22:04.37 10:51 F 41 Anderson SC
65 175 Brian Edwards  02:22:10.93 10:51 M 30 Boiling Springs SC
66 263 Ray Vaughn  02:23:15.29 10:56 M 26 Columbia SC
67 254 Kevin Silvey  02:24:47.66 11:03 M 45 Greenville SC
68 264 Bernard Vermeersch  02:24:50.30 11:03 M 48 Greenville SC
69 246 Morgan Roberts  02:28:21.71 11:19 F 23 Spartanburg SC
70 239 Ian Quinn  02:28:22.64 11:20 M 25 Spartanburg SC
71 214 Brooke Larson  02:28:22.97 11:20 F 24 Spartanburg SC
72 192 Melanie Heying  02:29:45.85 11:26 F 34 Asheville NC
73 166 Trey Crocker  02:30:08.24 11:28 M 34 Spartanburg SC
74 154 Christy Cotter  02:31:06.46 11:32 F 22 Wexford PA
75 261 Emmy Thompson  02:32:33.95 11:39 F 19 Greer SC
76 168 Jenny Davidson  02:33:57.47 11:45 F 35 Greenville SC
77 213 Adrienne Kramer  02:35:20.91 11:51 F 48 Asheville NC
78 218 Kim Low  02:35:37.78 11:53 F 39 Greenville SC
79 75 Robin Blackburn  02:35:38.26 11:53 F 42 Simpsonville SC
80 181 Tedd Garner  02:35:38.44 11:53 M 47 Greenville SC
81 212 Lisa Kiebzak  02:35:38.80 11:53 F 51 Asheville NC
82 223 Jenny McPherson  02:36:57.03 11:59 F 42 Moore SC
83 197 Keith Jackson  02:37:32.04 12:02 M 33 Asheville NC
84 54 Robin Bayles  02:40:00.79 12:13 F 30 Greer SC
85 258 Cindy Stacy  02:42:30.24 12:24 F 41 York SC
86 106 Megan Burdette  02:42:39.82 12:25 F 29 Moore SC
87 201 Julius Kerschinske  02:48:40.62 12:53 M 28 Greenville SC
88 178 Pamela Few  02:48:46.39 12:53 F 51 Pauline SC
89 97 Unknown runner  02:49:18.73 12:55        
90 227 Laura Mullinax  02:49:21.65 12:56 F 32 Spartanburg SC
91 186 Dawn Hamelin  02:49:23.10 12:56 F 43 Spartanburg SC
92 281 Anna Davis  02:49:28.21 12:56 F 20 Cowpens SC
93 257 Gina St. Clair  02:49:41.85 12:57 F 39 Matthews NC
94 174 Eleanor Dotson  02:52:16.82 13:09 F 35 Grand Rapids MI
95 191 Caroline Hensley  02:53:19.55 13:14 F 19 Clemson SC
96 216 Mark Lejeune  02:53:51.62 13:16 M 46 St. Marys GA
97 288 Jarvis Pickens  02:55:21.61 13:23 M 33 Anderson SC
98 233 Ashlyn Ours  02:56:12.16 13:27 F 27 Greer SC
99 132 Charlotte Cooper  02:57:15.58 13:32 F 54 Saint Augustine FL
100 236 Troy Phillips  02:57:17.89 13:32 M 37 Spartanburg SC
101 244 Jessica Richardson  03:03:05.04 13:59 F 24 Greenville SC
102 195 Elizabeth Hotaling  03:13:17.08 14:45 F 33 Greenville SC
103 296 Kristin Meyer  03:13:21.44 14:46 F 40 Greenville SC
104 219 Jennifer Lowe  03:13:28.51 14:46 F 31 Ridgeland SC
105 235 Michael Paschal  03:16:33.80 15:00 M 29 Pacolet SC
106 269 Alva Young  03:17:33.29 15:05 M 46 Spartanburg SC
107 266 Hollie Walker  03:20:12.41 15:17 F 55 Whitestone SC
108 292 Elisabeth Caldwell  03:24:16.37 15:36 F 19 Greer SC
109 221 Angela McKelvey  03:27:30.81 15:50 F 37 Pisgah Forest NC
                 
Age Group Awards              
                 
Top Males Overall              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 603 Josh Cashman  01:23:00.21 6:20 M 26 Simpsonville SC
2 290 Chass Armstrong  01:23:02.28 6:20 M 27 Asheville NC
3 293 John Gamble  01:29:32.08 6:50 M 31    
                 
Top Females Overall            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 133 Courtney Cooper  01:36:33.43 7:22 F 26 Boone NC
2 248 Ashlee Romani  01:42:19.19 7:49 F 27 Savannah GA
3 185 Shelby Guile  01:47:00.89 8:10 F 22 Spartanburg SC
                 
Male 19 and under              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 172 John Dickey  01:56:31.64 8:54 M 16 Clover SC
2 164 Bray Crim  02:15:05.17 10:19 M 12 Hillsborough NC
                 
Male 20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 271 Brian Helsel  01:39:55.34 7:38 M 25 Spartanburg SC
2 267 Drew Welch  01:45:10.82 8:02 M 22 Seneca SC
3 284 Jonathon Dryman  01:45:53.84 8:05 M 23 Clemson SC
                 
Male 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 226 Benjamin Montgomery  01:32:15.90 7:03 M 38 Spartanburg SC
2 291 Curtis Rowe  01:32:25.49 7:03 M 33 Columbus NC
3 187 John Hangstefer  01:42:55.73 7:51 M 32 Chattanooga TN
                 
Male 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 251 Mackay Salley  01:40:43.65 7:41 M 41 Spartanburg SC
2 250 Matt Rupp  01:49:01.17 8:19 M 40 Boone NC
3 253 Gordon Sherard  01:57:40.78 8:59 M 43 Spartanburg SC
                 
Male 50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 265 Marty Vokes  01:55:14.33 8:48 M 50 Piedmont SC
2 32 Ned Barrett  01:57:54.05 9:00 M 52 Spartanburg SC
3 245 Thom Roach  02:07:16.66 9:43 M 53 Simpsonville SC
                 
Female 19 and under            
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 240 Katelyn Ragland  02:02:07.78 9:19 F 19 Knoxville TN
2 261 Emmy Thompson  02:32:33.95 11:39 F 19 Greer SC
3 191 Caroline Hensley  02:53:19.55 13:14 F 19 Clemson SC
                 
Female 20-29              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 230 Deborah Nigh  01:52:17.34 8:34 F 28 Greer SC
2 231 Shelby Nolte  02:13:05.75 10:10 F 22 Spartanburg SC
3 177 Amanda Farthing  02:21:32.74 10:48 F 20 Indialantic FL
                 
Female 30-39              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 255 April Smith  02:09:03.99 9:51 F 35 Chesnee SC
2 243 Hilary Richards  02:11:47.00 10:04 F 30 Greenville SC
3 196 Lora Huddleston  02:19:45.87 10:40 F 31 Gaffney SC
                 
Female 40-49              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 286 Carol Brunson  01:51:56.91 8:33 F 41   SC
2 300 Kat Welling  01:57:37.94 8:59 F 40 Spartanburg SC
3 188 Laura Haupfear  01:57:38.59 8:59 F 49 Clinton SC
                 
Female 50-59              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State
1 212 Lisa Kiebzak  02:35:38.80 11:53 F 51 Asheville NC
2 178 Pamela Few  02:48:46.39 12:53 F 51 Pauline SC
3 132 Charlotte Cooper  02:57:15.58 13:32 F 54 Saint Augustine FL