online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

5K Funk Run on Sept. 1, 2014, 8 a.m.

Overall Results            
                 
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 595 Matt Shock     16:25 5:18 M 32 Greenville SC
2 590 Eddie Posey     17:57 5:47 M 42 Easley SC
3 1776 Dan Matz     18:38 6:01 M 29 Greer SC
4 633 Michelle Ziegler     18:59 6:07 F 33 Greenville SC
5 550 Dennis Funk     19:25 6:16 M 58 Greer SC
6 1884 Miren Ivankovic     20:05 6:29 M 48 Clemson SC
7 591 Kevin Satterfield     21:10 6:50 M 40 Easley SC
8 1879 Jeff Matz     21:11 6:50 M 32 Seneca SC
9 1774 Nate Stover     21:11 6:50 M 40 Clemson SC
10 1782 Daniel Owens     21:51 7:03 M 21 Seneca SC
11 1882 Brandon Glenn     21:51 7:03 M 13 Seneca SC
12 1880 Jen Matz     22:01 7:06 F 32 Seneca SC
13 589 Elijah Poore     23:00 7:25 M 8 Mountain Rest SC
14 583 Donald Mulwee     23:03 7:26 M 34 Seneca SC
15 563 Laura Kanagy     23:11 7:29 F 34 Seneca SC
16 582 Kenneth Mosley     23:21 7:32 M 38 Taylor's SC
17 1784 Joy Howard     23:55 7:43 F 47 Seneca SC
18 566 Jerry Larimer     24:14 7:49 M 63 Charleston SC
19 599 Thomas Wengert     24:19 7:51 M 47 Easley SC
20 600 Ian Whatley     24:45 7:59 M 55 Greer SC
21 1775 Laura Matz     25:06 8:06 F 27 Greer SC
22 518 Zachery Carver     26:18 8:29 M 10 Anderson SC
23 428 Bethany Acampora     26:26 8:32 F 33 West Union SC
24 1779 Bryan Hrynda     26:46 8:38 M 22 Seneca SC
25 547 Shane Frank     26:47 8:38 M 43 Seneca SC
26 577 Lucky McDade     26:58 8:42 M 53 Columbia SC
27 1778 Gena Hawkins     27:07 8:45 F 40 Seneca SC
28 671 Christopher Tam     27:13 8:47 M 32 Seneca SC
29 560 Jimmy Hudgens     27:19 8:49 M 42 Anderson SC
30 1785 Pamela Tidwell     27:19 8:49 F 34 Seneca SC
31 1777 Patrick Gaines     27:45 8:57 M 41 Seneca SC
32 538 Octavia Childress     27:54 9:00 F 68 Salem SC
33 594 Tony Schwering     28:14 9:06 M 40 Seneca SC
34 562 Steve Kaminski     28:19 9:08 M 52 Seneca SC
35 574 Allison Lucht     28:38 9:14 F 35 Seneca SC
36 435 Alyssa Brown     28:48 9:17 F 30 Central SC
37 592 Kim Scavuzzo     28:48 9:17 F 28 Greenville SC
38 585 Jennifer Mustar     28:52 9:19 F 36 Piedmont SC
39 540 Chris Coursey     29:08 9:24 M 36 Greenville SC
40 541 Natasha Coursey     29:08 9:24 F 35 Greenville SC
41 587 Tyler Noe     29:15 9:26 M 15 Walhalla SC
42 468 Judy Carter     29:16 9:26 F 54 Seneca SC
43 588 Stacie Poock     29:37 9:33 F 19 Williamston SC
44 586 Robert Mustar     29:58 9:40 M 37 Piedmont SC
45 584 Avery Mustar     30:19 9:47 F 11 Piedmont SC
46 539 Nina Chitty     30:37 9:53 F 48 Seneca SC
47 567 Tom Laws     31:29 10:09 M 50 Greer SC
48 434 Anne Brooks     32:14 10:24 F 72 Salem SC
49 542 April Dove     32:39 10:32 F 37 Greenville SC
50 1780 Hannah Forbes     32:46 10:34 F 27 Seneca SC
51 572 Sven Legg-Grady     33:06 10:41 M 28 Royston GA
52 571 Meredith Legg-Grady     33:06 10:41 F 27 Royston GA
53 573 Jennifer Lindow     33:10 10:42 F 29 Salem SC
54 464 Beth Callaway     33:11 10:42 F 34 Greer SC
55 543 Glenn Farrow     33:17 10:44 M 64 Easley SC
56 545 Kelsey Forbes     33:50 10:55 F 26 Seneca SC
57 554 Lee Grady     34:29 11:07 M 56 Longwood FL
58 593 Christina Schwering     35:04 11:19 F 34 Seneca SC
59 557 Jesi Heiser-Whatley     35:05 11:19 F 14 Greer SC
60 570 Jennifer Lee     35:33 11:28 F 38 Easley SC
61 1788 Kristi Boggs     35:34 11:28 F 35 Seneca SC
62 433 Kimberlee Brady     35:38 11:30 F 55 Simpsonville SC
63 565 Heather Lamneck     35:41 11:31 F 36 Seneca SC
64 466 Braydon Campbell     35:53 11:35 M 12 Easley SC
65 467 James Campbell     35:58 11:36 M 48 Easley SC
66 544 Bonnie Forbes     36:13 11:41 F 94 Seneca SC
67 580 Susan Moore     36:17 11:42 F 37 Central SC
68 558 Tori Heiser-Whatley     36:25 11:45 F 14 Greer SC
69 556 Susan Heiser     36:28 11:46 F 55 Greer SC
70 575 Rebecca Macijewski     36:37 11:49 F 34 Westminster SC
71 500 Charles Carver     37:59 12:15 M 53 Anderson SC
72 561 Melinda Johnson     38:08 12:18 F 53 Greer SC
73 569 Roger Lecroy     38:38 12:28 M 60 Walhalla SC
74 501 Erika Carver     39:05 12:36 F 8 Anderson SC
75 1786 Allan Moss     39:10 12:38 M 39 Seneca SC
76 564 Ken Smith     39:49 12:51 M 66 Seneca SC
77 568 Carolyn LeCroy     39:57 12:53 F 61 Walhalla SC
78 1773 Dianne Harbin     40:12 12:58 F 62 Seneca SC
79 548 Emily Fuller     40:16 12:59 F 13 Simpsonville SC
80 549 Kevin Fuller     40:20 13:01 M 47 Simpsonville SC
81 596 Carter Thomasson     40:22 13:01 M 68 Salem SC
82 1772 Ronnie Harbin     41:37 13:25 M 48 Seneca SC
83 1885 Theo Tolson     43:07 13:55 F 42 Seneca SC
84 581 Katie Morrison     51:15 16:32 F 26 Westminster SC
85 432 Monica Bertola     51:15 16:32 F 36 Clemson SC
86 1883 Fara Driver     52:07 16:49 F 52 Riverland SC
87 437 Michele Cahn     52:08 16:49 F 32 Fair Play SC
88 503 Erin Carver     52:31 16:56 F 5 Anderson SC
89 513 Julie Carver     52:35 16:58 F 44 Anderson SC
90 436 Ted Bussey     55:57 18:03 M 79 Asheville NC
91 423 Jean Alm     55:57 18:03 F 80 Seneca SC
92 1787 Amanda Lilla   1:03:02 20:20 F 38 Tiger GA
93 1881 Gail Moss   1:03:04 20:21 F 68 Seneca SC
94 555 Linda Hanvey   1:03:06 20:21 F 61 Seneca SC
                 
Age   Group Awards            
                 
Top   Males Overall            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 595 Matt Shock     16:25 5:18 M 32 Greenville SC
2 590 Eddie Posey     17:57 5:47 M 42 Easley SC
3 1776 Dan Matz     18:38 6:01 M 29 Greer SC
                 
Top   Females Overall            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 633 Michelle Ziegler     18:59 6:07 F 33 Greenville SC
2 1880 Jen Matz     22:01 7:06 F 32 Seneca SC
3 563 Laura Kanagy     23:11 7:29 F 34 Seneca SC
                 
Male   9 and under            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 589 Elijah Poore     23:00 7:25 M 8 Mountain Rest SC
                 
Male   10-19              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1882 Brandon Glenn     21:51 7:03 M 13 Seneca SC
2 518 Zachery Carver     26:18 8:29 M 10 Anderson SC
3 587 Tyler Noe     29:15 9:26 M 15 Walhalla SC
                 
Male   20-29              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1782 Daniel Owens     21:51 7:03 M 21 Seneca SC
2 1779 Bryan Hrynda     26:46 8:38 M 22 Seneca SC
3 572 Sven Legg-Grady     33:06 10:41 M 28 Royston GA
                 
Male   30-39              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1879 Jeff Matz     21:11 6:50 M 32 Seneca SC
2 583 Donald Mulwee     23:03 7:26 M 34 Seneca SC
3 582 Kenneth Mosley     23:21 7:32 M 38 Taylor's SC
                 
Male   40-49              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1884 Miren Ivankovic     20:05 6:29 M 48 Clemson SC
2 591 Kevin Satterfield     21:10 6:50 M 40 Easley SC
3 1774 Nate Stover     21:11 6:50 M 40 Clemson SC
                 
Male   50-59              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 550 Dennis Funk     19:25 6:16 M 58 Greer SC
2 600 Ian Whatley     24:45 7:59 M 55 Greer SC
3 577 Lucky McDade     26:58 8:42 M 53 Columbia SC
                 
Male   60-69              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 566 Jerry Larimer     24:14 7:49 M 63 Charleston SC
2 543 Glenn Farrow     33:17 10:44 M 64 Easley SC
3 569 Roger Lecroy     38:38 12:28 M 60 Walhalla SC
                 
Male   70 and over            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 436 Ted Bussey     55:57 18:03 M 79 Asheville NC
                 
Female   9 and under            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 501 Erika Carver     39:05 12:36 F 8 Anderson SC
2 503 Erin Carver     52:31 16:56 F 5 Anderson SC
                 
Female   10-19              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 588 Stacie Poock     29:37 9:33 F 19 Williamston SC
2 584 Avery Mustar     30:19 9:47 F 11 Piedmont SC
3 557 Jesi Heiser-Whatley     35:05 11:19 F 14 Greer SC
                 
Female   20-29              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1775 Laura Matz     25:06 8:06 F 27 Greer SC
2 592 Kim Scavuzzo     28:48 9:17 F 28 Greenville SC
3 1780 Hannah Forbes     32:46 10:34 F 27 Seneca SC
                 
Female   30-39              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 428 Bethany Acampora     26:26 8:32 F 33 West Union SC
2 1785 Pamela Tidwell     27:19 8:49 F 34 Seneca SC
3 574 Allison Lucht     28:38 9:14 F 35 Seneca SC
                 
Female   40-49              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 1784 Joy Howard     23:55 7:43 F 47 Seneca SC
2 1778 Gena Hawkins     27:07 8:45 F 40 Seneca SC
3 539 Nina Chitty     30:37 9:53 F 48 Seneca SC
                 
Female   50-59              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 468 Judy Carter     29:16 9:26 F 54 Seneca SC
2 433 Kimberlee Brady     35:38 11:30 F 55 Simpsonville SC
3 556 Susan Heiser     36:28 11:46 F 55 Greer SC
                 
Female   60-69              
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 538 Octavia Childress     27:54 9:00 F 68 Salem SC
2 568 Carolyn LeCroy     39:57 12:53 F 61 Walhalla SC
3 1773 Dianne Harbin     40:12 12:58 F 62 Seneca SC
                 
Female   70 and over            
Place Bib # Name Finish time Pace Gender Age City State
1 434 Anne Brooks     32:14 10:24 F 72 Salem SC
2 544 Bonnie Forbes     36:13 11:41 F 94 Seneca SC
3 423 Jean Alm     55:57 18:03 F 80 Seneca SC