online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

The Junior League Trail Run 5K on March 21, 2015, 9 a.m.

5K Overall Results Questions about timing? Contact mike@go-greenevents.com
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 740 Joseph Engram     20:31 6:37 M 29 Greenwood SC  
2 689 Christopher Mumblow     21:26 6:55 M 17 Anderson SC  
3 809 Tom Wild     21:36 6:58 M 61 Anderson SC  
4 810 Rodney Wright     21:47 7:02 M 56 Anderson SC  
5 770 Bret Hancock     22:57 7:24 M 27 Anderson SC  
6 2090 Chase Wham     23:55 7:43 M 34 Anderson SC  
7 794 Ansley Rutland     23:56 7:43 F 24 Anderson SC  
8 767 Ben Hammond     24:46 7:59 M 31 Easley SC  
9 773 Joy Howard     25:03 8:05 F 48 Townville SC  
10 763 Galina Hack     26:00 8:23 F 34 Anderson SC  
11 791 Bradley Ramey     26:02 8:24 M 43 Anderson SC  
12 724 John Clint Bates     26:54 8:41 M 29 Anderson SC  
13 768 Laura Hammond     26:58 8:42 F 31 Easley SC  
14 765 Graham Hall     29:01 9:22 M 32 Anderson SC  
15 784 Patrick Morgano     29:09 9:24 M 24 Anderson SC  
16 882 Rosie Thompson     29:10 9:25 F 19 Anderson SC  
17 789 John Plocic     29:17 9:27 M 51 Anderson SC  
18 796 Julie Shankle     29:26 9:30 F 33 Anderson SC  
19 808 Emily Wentzky     29:44 9:35 F 25 Anderson SC  
20 2096 Tara Gunnells     30:29 9:50 F 33 Anderson SC  
21 737 Ryan Ellis     30:47 9:56 M 7 Anderson SC  
22 713 Israel Barbee     31:17 10:05 M 7 Anderson SC  
23 702 Brett Barbee     31:18 10:06 M 38 Anderson SC  
24 2095 Steve Jensen     31:22 10:07 M 46 Hartwell SC  
25 730 Morgan DeBrew     31:27 10:09 F 31 Anderson SC  
26 797 Ada Sharpe     32:13 10:24 F 5 Anderson SC  
27 751 J.T. Foster     32:24 10:27 M 27 Belton SC  
28 748 Stephen Finley     32:43 10:33 M 31 Piedmont SC  
29 744 Emma Finley     32:43 10:33 F 29 Piedmont SC  
30 729 Danielle Collier     37:04 11:57 F 39 Anderson SC  
31 696 Jim Wilson     37:59 12:15 M 80 Anderson SC  
32 901 Easton Mulky     38:23 12:23 M 9 Anderson SC  
33 2088 Hannah Byce     38:29 12:25 F 12 Anderson SC  
34 2094 Drew Sharpe     38:30 12:25 M 38 Anderson SC  
35 799 Sidda Sharpe     38:37 12:27 F 8 Anderson SC  
36 798 Mike Sharpe     38:39 12:28 M 36 Anderson SC  
37 2099 Stephanie Williamson     38:41 12:29 F 22 Anderson SC  
38 881 Cooper Howard     38:45 12:30 M 6 Townsville SC  
39 807 Alexandra Solla-Ellis     40:38 13:06 F 35 Anderson SC  
40 788 Debbie Pittillo     41:20 13:20 F 56 Anderson SC  
41 749 Angela Foster     43:58 14:11 F 52 Belton SC  
42 783 Angelina Martinez     44:38 14:24 F 48 Anderson SC  
43 785 Bella Pittillo     48:11 15:33 F 10 Anderson SC  
44 795 Naomi Sellers     48:16 15:34 F 29 Greenville SC  
45 687 Lynn Clark   1:09:21 69:21:00 F 38 Anderson SC  
                   
Age Group Awards              
                   
Top Males Overall               
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 740 Joseph Engram     20:31 6:37 M 29 Greenwood SC  
                   
Top Females Overall               
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 794 Ansley Rutland     23:56 7:43 F 24 Anderson SC  
                   
Male 10 and under               
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 737 Ryan Ellis     30:47 9:56 M 7 Anderson SC  
2 713 Israel Barbee     31:17 10:05 M 7 Anderson SC  
3 901 Easton Mulky     38:23 12:23 M 9 Anderson SC  
                   
Male 11-20                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 689 Christopher Mumblow     21:26 6:55 M 17 Anderson SC  
                   
Male 21-30                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 770 Bret Hancock     22:57 7:24 M 27 Anderson SC  
2 724 John Clint Bates     26:54 8:41 M 29 Anderson SC  
3 784 Patrick Morgano     29:09 9:24 M 24 Anderson SC  
                   
 Male 31-40                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 2090 Chase Wham     23:55 7:43 M 34 Anderson SC  
2 767 Ben Hammond     24:46 7:59 M 31 Easley SC  
3 765 Graham Hall     29:01 9:22 M 32 Anderson SC  
                   
Male 41-50                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 791 Bradley Ramey     26:02 8:24 M 43 Anderson SC  
2 2095 Steve Jensen     31:22 10:07 M 46 Hartwell SC  
                   
Male 51-60                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 810 Rodney Wright     21:47 7:02 M 56 Anderson SC  
2 789 John Plocic     29:17 9:27 M 51 Anderson SC  
                   
Male 61-70                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 809 Tom Wild     21:36 6:58 M 61 Anderson SC  
                   
Male 71                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 696 Jim Wilson     37:59 12:15 M 80 Anderson SC  
                   
Female 10 and under              
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 797 Ada Sharpe     32:13 10:24 F 5 Anderson SC  
2 799 Sidda Sharpe     38:37 12:27 F 8 Anderson SC  
3 785 Bella Pittillo     48:11 15:33 F 10 Anderson SC  
                   
Female 11-20                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 882 Rosie Thompson     29:10 9:25 F 19 Anderson SC  
2 2088 Hannah Byce     38:29 12:25 F 12 Anderson SC  
                   
Female 21-30                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 808 Emily Wentzky     29:44 9:35 F 25 Anderson SC  
2 744 Emma Finley     32:43 10:33 F 29 Piedmont SC  
3 2099 Stephanie Williamson     38:41 12:29 F 22 Anderson SC  
                   
Female 31-40                 
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 763 Galina Hack     26:00 8:23 F 34 Anderson SC  
2 768 Laura Hammond     26:58 8:42 F 31 Easley SC  
3 796 Julie Shankle     29:26 9:30 F 33 Anderson SC  
                   
Female 41-50                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 773 Joy Howard     25:03 8:05 F 48 Townville SC  
2 783 Angelina Martinez     44:38 14:24 F 48 Anderson SC  
                   
Female 51-60                
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 788 Debbie Pittillo     41:20 13:20 F 56 Anderson SC  
2 749 Angela Foster     43:58 14:11 F 52 Belton SC  
                   
Mile Results                
                   
Place Bib # Name Time Pace Gender Age City State  
1 684 Callie Majors      7:10 7:10 F 11 Anderson SC  
2 11 Micky Aumann      7:15 7:15 M 13 Anderson SC  
3 2091 Easton Mulkey      8:31 8:31 M 9 Anderson SC  
4 681 Mark Majors      8:51 8:51 M 51 Anderson SC  
5 688 Gray Mumblow      9:05 9:05 F 9 Anderson SC  
6 257 Joseph Hiebel      9:09 9:09 M 9 Belton SC  
7 256 Nora Herren      9:35 9:35 F 7 Anderson SC  
8 2098 Claudia Mulkey      9:39 9:39 F 11 Anderson SC  
9 294 Armoni Tillman      9:43 9:43 F 7 Belton SC  
10 5 Abigail Aldridge      9:52 9:52 F 6 Anderson SC  
11 2092 Abbie Aumann      9:57 9:57 F 14 Anderson SC  
12 690 Maggie Lecroy     11:18 11:18 F 9 Anderson SC  
13 606 Marleigh Whitman     11:39 11:39 F 7 Anderson SC  
14 619 Matt Whitman     11:40 11:40 M 36 Anderson SC  
15 644 Micheal Whitman     11:42 11:42 M 63 Anderson SC  
16 235 Cloie Foster     11:44 11:44 F 8 Iva SC  
17 221 Carsen Foster     11:51 11:51 F 6 Belton SC  
18 96 Addison Carwile     11:55 11:55 F 5 Honea Path SC  
19 98 Eva Kate Carwile     11:57 11:57 F 9 Honea Path SC  
20 9 Mandi Aumann     14:00 14:00 F 38 Anderson SC  
21 692 Melanie Kolb     14:01 14:01 F 43 Anderson SC  
22 2093 Kate Gunnells     14:35 14:35 F 6 Anderson SC  
23 2097 Dustin Eskew     16:53 16:53 M 11 Anderson SC