online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

iRecycle Half Marathon on Nov. 23, 2013, 8 a.m.

2013 iRecycle Half Marathon & 5K          
Spartanburg SC            
November 23rd 2013            
                 
                 
                 
Timing questions:  Scott@go-greenevents.com        
                 
                 
Half Marathon Results            
                 
Division: HALF              
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 39 CODY ELLISON  01:20:42.4 6:10 21 M PAULINE SC
2 105 CHASE STEAGALL  01:22:19.3 6:17 19 M GAFFNEY SC
3 44 JOHN GAMBLE  01:23:26.0 6:22 30 M GREER SC
4 59 MATT HENDERSON  01:25:11.3 6:30 25 M BOILING SPRINGS SC
5 37 KEVIN EAGLE  01:25:57.0 6:34 25 M GAFFNEY SC
6 3 DEE ATKINS  01:26:45.5 6:37 35 F DUNCAN SC
7 95 GREG MOORE  01:28:09.2 6:44 32 M INMAN SC
8 179 MATTHEW BURNS  01:33:01.5 7:06 45 M GREENVILLE SC
9 64 BEN HOWELL  01:33:19.4 7:07 51 M GREER SC
10 5 ASHLEY BEACH  01:33:31.8 7:08 18 F ROEBUCK SC
11 12 MCCALL BRITT  01:33:35.0 7:09 30 M SPARTANBURG SC
12 136 GEORGE SYKES  01:33:52.4 7:10 56 M SPARTANBURG SC
13 91 JOHN MILES  01:34:50.3 7:14 38 M GREER SC
14 166 ANDREW VAN EVERA  01:35:09.4 7:16 42 M GREET SC
15 112 KORY RADFORD  01:35:35.0 7:18 29 M GREENVILLE SC
16 184 BRENNEN HAYES  01:35:37.8 7:18 16 M SPARTANBURG SC
17 60 JAMES HENNES  01:36:27.1 7:22 31 M BOILING SPRINGS SC
18 733 DANIEL DJEBELLI  01:36:33.5 7:22 39 M SPARTANBURG SC
19 23 STEVE CONWAY  01:37:40.0 7:27 49 M SPARTANBURG SC
20 51 JULIA HALL  01:37:48.2 7:28 22 F GAFFNEY SC
21 169 HILARY RICHARDS  01:37:52.6 7:28 29 F GREENVILLE SC
22 55 MATT HAMRICK  01:38:05.9 7:29 34 M SPARTANBURG SC
23 135 ROBBIE SWOFFORD  01:38:33.1 7:31 35 M INMAN SC
24 144 WILLIAM WEBSTER  01:39:00.2 7:33 56 M SPARTANBURG SC
25 4 MARGUERITE BABROWICZ  01:39:33.4 7:36 49 F SPARTANBURG SC
26 123 CRAIG RUSSELL  01:40:11.8 7:39 46 M FRANKLIN TN
27 79 JENNIFER LEE  01:40:24.8 7:40 26 F GREER SC
28 130 JUSTIN SMITH  01:40:56.3 7:42 32 M ARCADIA SC
29 109 JON POHLMAN  01:42:17.3 7:48 32 M GREENVILLE SC
30 34 SARAH DONLEY  01:42:36.1 7:50 48 F LEXINGTON SC
31 35 IVEY DONOVAN  01:42:55.2 7:51 40 F DUNCAN SC
32 148 BERNADETTE WILLIAMS  01:43:14.1 7:53 26 F LYMAN SC
33 143 ROBBIE VANNOY  01:43:23.7 7:54 57 M SPARTANBURG SC
34 7 CARSON BLACKWELDER  01:43:24.5 7:54 32 M BOILING SPRINGS SC
35 54 AMY HAMRICK  01:43:31.0 7:54 33 F SPARTANBURG SC
36 62 MIKE HOHENWARTER  01:43:59.8 7:56 50 M GREENWOOD SC
37 116 NIKKI RIDGEWAY  01:44:35.0 7:59 33 F SPARTANBURG SC
38 16 TONYA BUICE  01:45:16.9 8:02 41 F GAFFNEY SC
39 38 JARED EARLEY  01:45:54.5 8:05 31 M GAFFNEY SC
40 131 TY STANDRIDGE  01:46:25.7 8:07 32 M ANDERSON SC
41 165 JOEY PILATO  01:46:30.9 8:08 18 M BOILNIG SPRINGS SC
42 84 KARINA LUTHRA  01:46:32.8 8:08 22 F SIMPSONVILLE SC
43 14 KERRY BUCHERT  01:46:44.4 8:09 41 F SPARTANBURG SC
44 183 WYATT STEVENS  01:47:14.9 8:11 44 M SPARTANBURG SC
45 146 BENJAMIN WICKER  01:47:20.2 8:12 51 M WARE SHOALS SC
46 147 ANDREW WILLIAMS  01:47:45.6 8:14 39 M BOILING SPRINGS SC
47 160 JOHN MANGEL  01:47:49.7 8:14 55 M ASHEVILLE NC
48 114 DENNIS REGNIER  01:48:27.4 8:17 42 M SPARTANBURG SC
49 67 BRIAN HUMPHRIES  01:49:00.6 8:19 39 M LANCASTER SC
50 157 KENNETH GREENE  01:49:47.2 8:23 53 M INMAN SC
51 140 SCOTT TURNER  01:50:08.4 8:24 37 M CHESNEE SC
52 6 ALI BEESON  01:50:15.4 8:25 37 F SPARTANBURG SC
53 10 ROBERT BOYLE  01:50:15.8 8:25 51 M SPARTANBURG SC
54 65 CALLY HOWELL  01:50:16.9 8:25 22 F GREER SC
55 89 ERIN MCCAULEY  01:50:24.3 8:26 34 F GREER SC
56 132 JANN STANTON  01:50:45.9 8:27 51 F GAINESVILLE GA
57 101 TED NISBETT  01:50:58.6 8:28 52 M INMAN SC
58 77 PAUL LATHAN  01:51:02.6 8:29 41 M SPARTANBURG SC
59 42 PHILLIP ESCE  01:51:16.6 8:30 44 M SPARTANBURG SC
60 87 DAVID MANTEGHI  01:51:23.3 8:30 43 M GREENVILLE SC
61 19 MARTHA CHAPMAN  01:51:50.3 8:32 52 F SPARTANBURG SC
62 9 DEANNE BLAS  01:52:12.0 8:34 49 F SIMPSONVILLE SC
63 174 NICOLE RAMSBEY  01:52:30.6 8:35 35 F MAULDIN SC
64 40 STARLA ELLISON  01:52:30.6 8:35 43 F PAULINE SC
65 119 TRACI ROACH  01:52:34.0 8:36 40 F DUNCAN SC
66 134 JASON SULLIVAN  01:52:36.9 8:36 39 M SPARTANBURG SC
67 113 RANDY RANDALL  01:52:57.0 8:37 46 M GREENWOOD SC
68 74 TRUNG LAM  01:53:40.5 8:41 47 M TEMPE AZ
69 70 CHERRY KENT  01:54:43.7 8:45 57 F CHARLESTON SC
70 92 ABBY MILNER FITCH  01:55:41.4 8:50 29 F CHARLOTTE NC
71 133 DAVID STOPPENHAGEN  01:56:01.4 8:51 57 M GREENVILLE SC
72 115 STEVE RICHARDSON  01:56:14.6 8:52 31 M GREENVILLE SC
73 52 EVAN HAMMETT  01:56:17.1 8:53 40 F SPARTANBURG SC
74 73 DARRYL KOSIOREK  01:56:22.7 8:53 47 M BOILING SPRINGS SC
75 188 THANG PHAM  01:56:33.1 8:54 52 M MOORE SC
76 82 SUSAN LOWCAVAGE  01:56:34.7 8:54 42 F GREER SC
77 153 MYUNGWOOK BAE  01:56:56.4 8:56 25 M SPARTANBURG SC
78 46 MARK GODBEE  01:57:04.4 8:56 41 M WOODRUFF SC
79 159 ERIN LEOPOLD  01:57:06.5 8:56 44 F SIMPSONVILLE SC
80 187 BRAD ARMFIELD  01:57:16.5 8:57 32 M SPARTANBURG SC
81 152 MAGGEE ANDERSON  01:57:43.7 8:59 22 F ASHEVILLE NC
82 68 AMANDA JACOBS  01:57:44.9 8:59 53 F SIMPSONVILLE SC
83 139 JEN REAY TUCKER  01:57:49.9 8:59 38 F SPARTANBURG SC
84 26 ERIC COWART  01:57:51.8 8:59 41 M TRAVELERS REST SC
85 25 ALEX COWART  01:57:51.8 8:59 22 M GREENVILLE SC
86 36 JAMES DUNN  01:58:03.6 9:01 53 M SPARTANBURG SC
87 85 SIMONE MACK  01:58:47.8 9:04 32 F SPARTANBURG SC
88 173 LEE PITTS  01:58:47.9 9:04 38 M BOILING SPRINGS SC
89 58 JOSEPH HENDERSON  01:59:26.0 9:07 53 M GREENVILLE SC
90 93 DREW MONITTO  01:59:47.5 9:09 50 M ROEBUCK SC
91 24 LUCAS COUCH  02:00:02.7 9:10 25 M LYMAN SC
92 126 ANDY SANSBURY  02:00:34.9 9:12 60 M SPARTANBURG SC
93 108 TREVOR PITTMAN  02:01:39.7 9:17 32 M GREER SC
94 49 ALLISON GREEN  02:02:12.5 9:20 40 F SPARTANBURG SC
95 98 JOHN NEFF  02:02:50.6 9:23 28 M SPARTANBURG SC
96 181 BOB ALLSBROOK  02:02:57.0 9:23 52 M SPARTANBURG SC
97 176 AUDY CONNOLLY  02:02:58.8 9:23 40 M SPARTANBURG SC
98 154 RICHARD BOCK  02:03:09.3 9:24 53 M ASHEVILLE NC
99 90 LAURA MEYER  02:03:21.6 9:25 47 F INMAN SC
100 94 ALEXANDRA MONTEVERDE  02:04:42.5 9:31 28 F SPARTANBURG SC
101 61 ANGELA HICKS  02:05:02.9 9:33 44 F GREENVILLE SC
102 189 NEAL PHILLIPS  02:05:09.2 9:33 49 M INMAN SC
103 138 CAITLIN TEACHEY  02:05:15.0 9:34 24 F WOODRUFF SC
104 124 JOHN RUTLEDGE  02:05:23.0 9:34 55 M SPARTANBURG SC
105 150 GARY WILLINGHAM  02:05:41.5 9:36 52 M GREENVILLE SC
106 111 IAN QUINN  02:05:48.7 9:36 24 M SPARTANBURG SC
107 142 MIRIAM VANNOY  02:06:37.0 9:40 55 F SPARTANBURG SC
108 29 HILARY DAVENPORT  02:06:46.1 9:41 23 F SPARTANBURG SC
109 15 JUSTIN BUCKLAND  02:07:00.9 9:42 32 M BOILING SPRINGS SC
110 45 MELISSA GEORGE  02:07:03.0 9:42 42 F GAFFNEY SC
111 125 TIMOTHY RYBAK  02:07:11.6 9:43 40 M DUNCAN SC
112 149 MELISSA WILLIAMS  02:07:20.0 9:43 35 F BOILING SPRINGS SC
113 43 SCOTT EUBANKS  02:07:30.4 9:44 38 M LANDRUM SC
114 161 DAN MINOR  02:07:41.1 9:45 44 M SPARTANBURG SC
115 18 KAYLA CASH  02:07:42.7 9:45 25 F GAFFNEY SC
116 186 LUIS ROMERO  02:08:12.2 9:47 36 M MAYWOOD CA
117 185 CARRIE FOSTER  02:08:16.3 9:47 28 F MAYWOOD CA
118 57 STEVEN HELLER  02:08:36.3 9:49 49 M GREENVILLE SC
119 170 MELISSA GREENLEE  02:08:38.7 9:49 40 F BOILING SPRINGS SC
120 171 DEBBIE DUBE  02:08:41.1 9:49 51 F BOILING SPRINGS SC
121 71 JULIUS KERSCHINSKE  02:09:29.4 9:53 27 M GREENVILLE SC
122 167 JOHN WATSON  02:09:30.9 9:53 56 M SPARTANBURG SC
123 83 WILLIE LOWE  02:09:54.2 9:55 65 M HARRIS NC
124 80 JOSHUA LINDSAY  02:10:08.9 9:56 37 M CLINTON SC
125 122 MEGAN RUDOLPH  02:10:19.1 9:57 44 F SPARTANBURG SC
126 72 KRISTINA KINARD  02:10:32.2 9:58 38 F GREENVILLE SC
127 177 AUSTIN BRYSON  02:11:16.8 10:01 23 M INMAN SC
128 20 JULIE CLARK  02:11:38.8 10:03 37 F LYMAN SC
129 17 PATRICK BURTON  02:11:59.7 10:05 15 M SPARTANBURG SC
130 103 CHRIS OVERCARSH  02:12:25.6 10:06 44 F SPARTANBURG SC
131 13 TERRY BROWN  02:12:36.1 10:07 49 M BOILING SPRINGS SC
132 32 CHRIS DEMPSEY  02:12:45.6 10:08 52 M INMAN SC
133 162 JOE NEEDS  02:12:47.9 10:08 17 M CHESNEE SC
134 175 DAVID HARBAUGH  02:12:47.9 10:08 15 M CHESNEE SC
135 96 CHRISTINE MORRIS  02:13:29.0 10:11 38 F SNOWMASS VILLAGE CO
136 86 TRACY MALONE  02:13:47.4 10:13 38 M ROEBUCK SC
137 182 TIM HEAD  02:14:31.6 10:16 47 M FOREST CITY NC
138 164 ASHLEY PILATO  02:14:49.8 10:17 21 F BOILING SPRINGS SC
139 127 CHRIS SCHWENDIMANN  02:14:51.1 10:18 38 M SPARTANBURG SC
140 129 JOE SMITH  02:16:42.0 10:26 38 M LANDRUM SC
141 172 JERRY PRINGLE  02:17:22.8 10:29 51 M SIMPSONVILLE SC
142 69 WARREN KAY  02:19:18.5 10:38 61 M LAWRENCE MA
143 41 JENNIFER ESCE  02:19:45.8 10:40 44 F SPARTANBURG SC
144 104 PAUL OWEN  02:19:50.6 10:40 43 M INMAN SC
145 128 MELANIE SKORY  02:23:01.7 10:55 41 F BOILING SPRINGS SC
146 156 EMILY DAVIS  02:23:04.6 10:55 29 F SPARTANBURG SC
147 78 DAN LAWRENCE  02:23:12.4 10:56 46 M GREENVILLE SC
148 168 MATT WATSON  02:24:41.7 11:03 17 M SPARTANBURG SC
149 178 NICK KUESER  02:25:42.1 11:07 29 M CHARLOTTE NC
150 11 MARY BETH BRIGHT  02:28:02.8 11:18 41 F SPARTANBURG SC
151 102 CARRIE OSBURNE  02:28:08.8 11:18 40 F BOILING SPRINGS SC
152 97 KEITH MUNDIS  02:30:09.9 11:28 63 M TAYLORS SC
153 81 JOHN LOVE  02:30:16.5 11:28 57 M GREENVILLE SC
154 88 LISA MCCARTY  02:39:12.6 12:09 38 F BOILING SPRINGS SC
155 180 DANNY MCBEE  02:41:22.7 12:19 65 M GASTONIA NC
156 99 JENNI NEWELL  02:42:31.9 12:24 37 F ROEBUCK SC
157 8 DAN BLAIR  02:46:01.2 12:40 47 M SC SC
158 75 ANALEISA LATHAM  02:47:15.1 12:46 27 F TAYLORS SC
159 56 ROBBIN HAYNES  02:49:09.1 12:55 51 F SHELBY NC
160 158 MIKE IRVIN  02:51:21.6 13:05 58 M SPARTANBURG SC
161 1 RUTH ALBRIGHT  02:59:05.3 13:40 49 F GREENVILLE SC
162 33 ADAMY DIAZ CARPENTER  03:01:39.4 13:52 47 F GREER SC
                 
                 
                 
                 
                 
Age Group Race Results Report as of 11/23/2013 11:14:58 AM - Top Males Overall in HALF division.  
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 39 CODY ELLISON  01:20:42.4 6:10 21 M PAULINE SC
2 105 CHASE STEAGALL  01:22:19.3 6:17 19 M GAFFNEY SC
3 44 JOHN GAMBLE  01:23:26.0 6:22 30 M GREER SC
                 
Age Group Race Results Report as of 11/23/2013 11:14:58 AM - Top Females Overall in HALF division.  
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 3 DEE ATKINS  01:26:45.5 6:37 35 F DUNCAN SC
2 5 ASHLEY BEACH  01:33:31.8 7:08 18 F ROEBUCK SC
3 51 JULIA HALL  01:37:48.2 7:28 22 F GAFFNEY SC
                 
                 
                 
                 
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:14:59 AM for Male 15-19 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 184 BRENNEN HAYES  01:35:37.8 7:18 16 M SPARTANBURG SC
2 165 JOEY PILATO  01:46:30.9 8:08 18 M BOILNIG SPRINGS SC
3 17 PATRICK BURTON  02:11:59.7 10:05 15 M SPARTANBURG SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:14:59 AM for Male 20-24 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 25 ALEX COWART  01:57:51.8 8:59 22 M GREENVILLE SC
2 111 IAN QUINN  02:05:48.7 9:36 24 M SPARTANBURG SC
3 177 AUSTIN BRYSON  02:11:16.8 10:01 23 M INMAN SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:14:59 AM for Male 25-59 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 59 MATT HENDERSON  01:25:11.3 6:30 25 M BOILING SPRINGS SC
2 37 KEVIN EAGLE  01:25:57.0 6:34 25 M GAFFNEY SC
3 112 KORY RADFORD  01:35:35.0 7:18 29 M GREENVILLE SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:14:59 AM for Male 30-34 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 95 GREG MOORE  01:28:09.2 6:44 32 M INMAN SC
2 12 MCCALL BRITT  01:33:35.0 7:09 30 M SPARTANBURG SC
3 60 JAMES HENNES  01:36:27.1 7:22 31 M BOILING SPRINGS SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:00 AM for Male 35-39 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 91 JOHN MILES  01:34:50.3 7:14 38 M GREER SC
2 733 DANIEL DJEBELLI  01:36:33.5 7:22 39 M SPARTANBURG SC
3 135 ROBBIE SWOFFORD  01:38:33.1 7:31 35 M INMAN SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:00 AM for Male 40-44 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 166 ANDREW VAN EVERA  01:35:09.4 7:16 42 M GREET SC
2 183 WYATT STEVENS  01:47:14.9 8:11 44 M SPARTANBURG SC
3 114 DENNIS REGNIER  01:48:27.4 8:17 42 M SPARTANBURG SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:00 AM for Male 45-49 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 179 MATTHEW BURNS  01:33:01.5 7:06 45 M GREENVILLE SC
2 23 STEVE CONWAY  01:37:40.0 7:27 49 M SPARTANBURG SC
3 123 CRAIG RUSSELL  01:40:11.8 7:39 46 M FRANKLIN TN
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:00 AM for Male 50-54 in division HALF    
Place Bib # Name   Finish Pace Age Gender City
1 64 BEN HOWELL  01:33:19.4 7:07 51 M GREER SC
2 62 MIKE HOHENWARTER  01:43:59.8 7:56 50 M GREENWOOD SC
3 146 BENJAMIN WICKER  01:47:20.2 8:12 51 M WARE SHOALS SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:00 AM for Male 55-59 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 136 GEORGE SYKES  01:33:52.4 7:10 56 M SPARTANBURG SC
2 144 WILLIAM WEBSTER  01:39:00.2 7:33 56 M SPARTANBURG SC
3 143 ROBBIE VANNOY  01:43:23.7 7:54 57 M SPARTANBURG SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Male 60-64 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 126 ANDY SANSBURY  02:00:34.9 9:12 60 M SPARTANBURG SC
2 69 WARREN KAY  02:19:18.5 10:38 61 M LAWRENCE MA
3 97 KEITH MUNDIS  02:30:09.9 11:28 63 M TAYLORS SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Male 65-69 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 83 WILLIE LOWE  02:09:54.2 9:55 65 M HARRIS NC
2 180 DANNY MCBEE  02:41:22.7 12:19 65 M GASTONIA NC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Female 20-24 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 84 KARINA LUTHRA  01:46:32.8 8:08 22 F SIMPSONVILLE SC
2 65 CALLY HOWELL  01:50:16.9 8:25 22 F GREER SC
3 152 MAGGEE ANDERSON  01:57:43.7 8:59 22 F ASHEVILLE NC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Female 25-59 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 169 HILARY RICHARDS  01:37:52.6 7:28 29 F GREENVILLE SC
2 79 JENNIFER LEE  01:40:24.8 7:40 26 F GREER SC
3 148 BERNADETTE WILLIAMS  01:43:14.1 7:53 26 F LYMAN SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Female 30-34 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 54 AMY HAMRICK  01:43:31.0 7:54 33 F SPARTANBURG SC
2 116 NIKKI RIDGEWAY  01:44:35.0 7:59 33 F SPARTANBURG SC
3 89 ERIN MCCAULEY  01:50:24.3 8:26 34 F GREER SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Female 35-39 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 6 ALI BEESON  01:50:15.4 8:25 37 F SPARTANBURG SC
2 174 NICOLE RAMSBEY  01:52:30.6 8:35 35 F MAULDIN SC
3 139 JEN REAY TUCKER  01:57:49.9 8:59 38 F SPARTANBURG SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:01 AM for Female 40-44 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 35 IVEY DONOVAN  01:42:55.2 7:51 40 F DUNCAN SC
2 16 TONYA BUICE  01:45:16.9 8:02 41 F GAFFNEY SC
3 14 KERRY BUCHERT  01:46:44.4 8:09 41 F SPARTANBURG SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:02 AM for Female 45-49 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 4 MARGUERITE BABROWICZ  01:39:33.4 7:36 49 F SPARTANBURG SC
2 34 SARAH DONLEY  01:42:36.1 7:50 48 F LEXINGTON SC
3 9 DEANNE BLAS  01:52:12.0 8:34 49 F SIMPSONVILLE SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:02 AM for Female 50-54 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 132 JANN STANTON  01:50:45.9 8:27 51 F GAINESVILLE GA
2 19 MARTHA CHAPMAN  01:51:50.3 8:32 52 F SPARTANBURG SC
3 68 AMANDA JACOBS  01:57:44.9 8:59 53 F SIMPSONVILLE SC
                 
Age Group Race Report as of 11/23/2013 11:15:02 AM for Female 55-59 in division HALF    
Place Bib # Name Finish Pace Age Gender City State
1 70 CHERRY KENT  01:54:43.7 8:45 57 F CHARLESTON SC
2 142 MIRIAM VANNOY  02:06:37.0 9:40 55 F SPARTANBURG SC