online event registration and payment

Go-Green Events is an event registration and payment web site. We work with all events to provide well-organized and easy-to-use registration services at a low cost.

 

Run to Remember : CPT David Hortman 5k Run / Walk on June 8, 2013, 7:30 a.m.

2013 Run to Remember            
Anderson   SC            
June   8th 2013            
                 
                 
Timing   Questions: Scott@go-greenevents.com      
                 
                 
                 
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1119 Jamie Arrowood  00:18:31.736 5:58 27 Male Greer SC
2 1107 Gary Ball  00:19:13.528 6:12 44 Male Brevard NC
3 1120 Miren Ivankovic  00:19:32.741 6:18 46 Male Clemson SC
4 1125 Eric Hammett  00:19:45.834 6:22 18 Male Gaffney SC
5 434 STEPHEN PAUL SMITH  00:20:01.197 6:27 49 M ATLANTA GA
6 1980 AUDREY HONIOTES  00:20:13.962 6:31 14 F HARTWELL GA
7 689 RODNEY WRIGHT  00:20:49.662 6:43 55 M PIEDMONT SC
8 766 Pete Murray  00:20:53.834 6:44 36 Male Greenville SC
9 688 ROGER WOOD  00:21:25.343 6:55 42 M CLARKSVILLE TN
10 1928 ISAIAH ADDISON  00:22:11.225 7:09 19 M HARTSVILLE SC
11 442 EVAN SUDDUTH  00:22:15.551 7:11 18 M DUNCAN SC
12 1990 PAUL KOWALSKI  00:22:25.900 7:14 42 M WEST UNION SC
13 1957 WARREN DOUGLAS  00:22:36.428 7:17 32 M WOODRUFF SC
14 1981 MICHAEL HOOD  00:22:37.112 7:18 42 M ANDERSON SC
15 2007 RUSSELL MERCK  00:22:42.582 7:19 33 M ANDERSON SC
16 772 Johnny Uy  00:22:44.859 7:20 21 Male Inman SC
17 410 BROOKE ONEAL  00:22:53.820 7:23 33 F ANDERSON SC
18 754 Clayton Cowart  00:23:19.009 7:31 22 Male Fort Mill SC
19 2010 CLARK MERRITT  00:23:19.203 7:31 19 M EASLEY SC
20 1947 RYAN CLOONAN  00:23:22.237 7:32 29 M WELLFORD SC
21 1968 WILL FREEMAN  00:23:24.387 7:33 29 M LYMAN SC
22 762 James Lustig  00:23:28.785 7:34 40 Male Anderson SC
23 239 Kate Moore  00:23:42.938 7:39 29 Female Spartanburg SC
24 768 David Oglesby  00:23:48.347 7:41 38 Male Seneca SC
25 415 J PRATHER  00:24:02.551 7:45 37 M CLARKSVILLE TN
26 438 BRAND STILLE  00:24:05.219 7:46 49 M SPARTANBURG SC
27 764 Watson A McBride III  00:24:07.813 7:47 99 Male Sandy Springs  SC
28 1975 LEE HASTIE  00:24:34.865 7:55 60 M GREENVILLE SC
29 1124 Jay Rochester  00:24:34.962 7:55 23 Male Seneca SC
30 771 Ashley Stone  00:24:48.541 8:00 34 Female Anderson SC
31 1103 Brooks DeVore  00:24:59.129 8:04 17 Male Honea Path SC
32 409 ORRY OGLESBY  00:25:02.139 8:05 24 M SENECA SC
33 1110 Kelli Chapman  00:25:06.818 8:06 32 Female Anderson SC
34 687 ANASTASIA WOOD  00:25:16.233 8:09 40 F CLARKSVILLE TN
35 446 JASON THOMASON  00:25:28.230 8:13 28 M ANDERSON SC
36 2000 GREG MARTIN  00:25:34.651 8:15 31 M CARY SC
37 237 Shawn McGee  00:25:39.326 8:16 55 Male Iva SC
38 2017 Zackery Carver  00:25:39.366 8:16 9 Male ANDERSON SC
39 1106 Susan Cothren  00:25:43.906 8:18 41 Female Pisgah Forest NC
40 1954 GREG COUTU  00:25:54.144 8:21 32 M SENECA SC
41 416 REAGAN PRATHER  00:25:57.772 8:22 36 F CLARKSVILLE TN
42 240 Hannah Fields  00:26:00.574 8:23 24 Female Atlanta GA
43 448 CORY TRUAX  00:26:06.552 8:25 27 M EASLEY SC
44 2023 MIKE MOXIE  00:26:10.635 8:26 32 M SIMPSONVILLE SC
45 2024 MORGAN MOXIE  00:26:17.921 8:29 32 F SIMPSONVILLE SC
46 2021 JILL MORRIS  00:26:18.761 8:29 33 F COLORADO SPRINGS CO
47 1927 RYAN ACIERNO  00:26:21.286 8:30 28 M GREER SC
48 425 DANIEL SECHTIN  00:26:23.762 8:31 19 M FLORENCE SC
49 767 Leigh Ann Oakley  00:26:24.787 8:31 33 Female Anderson SC
50 753 Bobby Child  00:26:30.330 8:33 46 Male Anderson SC
51 450 ERIN WATKINS  00:26:31.146 8:33 34 F EASLEY SC
52 683 SASCHA WELLENREUTHER  00:26:36.385 8:35 38 M FORT RUCKER AL
53 1116 Jeff Kandel  00:26:39.617 8:36 44 Male Anderson SC
54 428 DON SIMS  00:26:49.073 8:39 50 M PELZER SC
55 1999 J SCOTT MALLORY  00:26:54.167 8:41 41 M GREENVILLE SC
56 429 JOSHUA SIMS  00:27:06.431 8:45 9 M PELZER SC
57 1118 Ted Mann  00:27:08.711 8:45 57 Male Easley SC
58 443 STAN SWAINTEK  00:27:31.867 8:53 30 M CLARKSVILLE TN
59 430 JULIE SIMS  00:27:55.613 9:00 40 F PELZER SC
60 2004 TODD MCDONALD  00:27:58.986 9:01 43 M LUGOFF SC
61 447 SEAN TOWE  00:28:06.388 9:04 34 M ANDERSON SC
62 1976 GLENN HELLENGA  00:28:08.284 9:05 62 M TOWNVILLE SC
63 242 Trisha Bowman  00:28:09.690 9:05 44 Female Simpsonville SC
64 1986 KENNETH JONES  00:28:15.821 9:07 47 M INMAN SC
65 1964 CODY FIELDS  00:28:22.705 9:09 26 M LYMAN SC
66 755 Andrea Downey  00:28:51.367 9:18 24 Female Greenville SC
67 1912 Gracie Lewis  00:29:06.909 9:23 11 Female    
68 1994 SPENCER LEONARD  00:29:20.872 9:28 18 M SPARTANBURG SC
69 1959 Laura ELLENBURG  00:29:25.742 9:29 32 F EASLEY SC
70 1933 ERIC BROSE  00:29:25.894 9:29 35 M INMAN SC
71 436 KAROL STEELE  00:29:28.677 9:30 48 F WILLIAMSTON SC
72 2022 MARK MORRIS  00:29:29.210 9:31 58 M COLORADO SPRINGS CO
73 1102 Phil Sil  00:29:29.375 9:31 48 Male Greenville SC
74 756 Helene Downey  00:29:31.456 9:31 53 Female Greenwood SC
75 1935 SCOTT BROWN  00:29:42.632 9:35 44 M SENECA SC
76 1977 DARVIN HELVY  00:29:50.947 9:37 59 M SPARTANBURG SC
77 238 Sam Loftis  00:29:51.673 9:38 22 Male Spartanburg SC
78 774 Stephen Martin  00:29:57.078 9:40 64 male Thomasville NC
79 437 GARRY STEWART  00:30:02.484 9:41 59 M PELZER SC
80 759 Logan Gibbons  00:30:03.567 9:42 18 Male Chester SC
81 1115 Nate Crosby  00:30:05.870 9:42 33 Male Anderson SC
82 407 MEGAN NATION  00:30:13.694 9:45 18 F PELZER SC
83 1949 JAMES COKER  00:30:21.000 9:47 22 M PELZER SC
84 1930 JEFF AUSTIN  00:30:23.950 9:48 47 M ANDERSON SC
85 1978 MATTHEW HELVY  00:31:22.235 10:07 32 M SPARTANBURG SC
86 1117 Jim Wilson  00:31:27.129 10:09 78 Male Anderson SC
87 1112 Graham Lewis  00:31:30.006 10:10 11 Male Greenville SC
88 1123 S. Gray Walsh  00:31:31.005 10:10 69 Male Greenville SC
89 1104 Stephen Lewis  00:31:31.971 10:10 48 Male Greenville SC
90 243 Tom Merritt  00:31:49.052 10:16 45 Male Easley SC
91 2009 ALLYISON MERRITT  00:31:49.128 10:16 42 F EASLEY SC
92 2012 KAYLI MERRITT  00:31:50.995 10:16 31 F PIEDMONT SC
93 423 LYNN SANE  00:31:56.637 10:18 40 F PELZER SC
94 1955 TERRY CUNNINGHAM  00:31:58.904 10:19 50 M BOILING SPRINGS SC
95 422 LINDSAY SANE  00:32:06.559 10:21 17 F PELZER SC
96 1996 HAYDEN LINFOOT  00:32:27.647 10:28 19 M CLARKSVILLE TN
97 1940 CALEB BUCKLEY  00:33:04.601 10:40 18 M MOORE SC
98 1965 BRIAN FIEST  00:33:17.595 10:44 49 M SENECA SC
99 1945 PAUL CERIMELE  00:33:19.777 10:45 46 M SIMPSONVILLE SC
100 1936 SHEILA BROWN  00:33:40.079 10:52 49 F ANDERSON SC
101 2006 VICK MEETZE  00:33:54.743 10:56 44 M MARION SC
102 420 STEPHANIE RUDAS  00:34:09.095 11:01 24 F ANDERSON SC
103 2013 LYDIA MERRITT  00:34:19.980 11:04 16 F EASLEY SC
104 770 Jason Smoot  00:34:20.637 11:05 35 Male Ashburn VA
105 435 SCOTT SPIVEY  00:34:20.729 11:05 28 M SPARTANBURG SC
106 421 EMILY SANE  00:34:29.094 11:07 13 F PELZER SC
107 2011 EMMA MERRITT  00:34:41.225 11:11 12 F EASLEY SC
108 2008 ADDIE MERRITT  00:35:03.830 11:18 18 F EASLEY SC
109 1931 JENNIFER BELL  00:35:14.807 11:22 41 F ANDERSON SC
110 2018 GRANT MITCHELL  00:36:00.623 11:37 28 M SPARTANBURG SC
111 1960 PAM EVATT  00:36:07.827 11:39 42 F IVA SC
112 684 TINA WELLENREUTHER  00:36:14.265 11:41 38 F FORT RUCKER AL
113 241 Matt Bowman  00:36:18.827 11:43 49 Male Simpsonville SC
114 1992 JENNIFER KUECHENMEISTER  00:36:26.021 11:45 30 F ANDERSON SC
115 424 STEVE SAVITZ  00:36:34.827 11:48 65 M COLUMBIA SC
116 1961 REESE EVATT  00:36:49.676 11:53 9 M IVA SC
117 1970 JENNIFER FRENCH  00:37:08.565 11:59 18 F MARS PA
118 1969 FELICIA FRENCH  00:37:11.504 11:59 23 F MARS PA
119 2025 MARSHA MURPHY  00:37:13.068 12:00 60 F SIMPSONVILLE SC
120 765 Jennifer Mitchell  00:37:25.271 12:04 33 Female Woodruff SC
121 1979 TAMI HIGHTOWER  00:37:58.981 12:15 43 F WESTMINSTER SC
122 1983 KATRINA HUBBARD  00:38:25.091 12:24 50 F SIX MILE SC
123 1105 Dann Shoaf  00:38:33.146 12:26 68 Male Anderson SC
124 1987 Erika Carver  00:38:35.045 12:27 7 F ANDERSON SC
125 1943 TAMI CAIN  00:38:52.290 12:32 50 F ANDERSON SC
126 244 Sophie Clark  00:39:21.579 12:42 10 Female Easley SC
127 431 NOAH SIMS  00:39:23.007 12:42 11 M PELZER SC
128 2016 WILL MERRITT  00:39:50.407 12:51 34 M EASLEY SC
129 2014 MELISSA MERRITT  00:39:50.736 12:51 34 F EASLEY SC
130 1963 KATHY FERRELL  00:40:07.931 12:56 55 F GREER SC
131 1962 BILL FERRELL  00:40:08.045 12:57 61 M GREER SC
132 1991 RYAN KOWALSKI  00:40:19.768 13:00 14 M WEST UNION SC
133 432 JOHN SLOCUM  00:40:26.106 13:03 53 M WOODRUFF SC
134 433 LORA SLOCUM  00:40:28.200 13:03 49 F WOODRUFF SC
135 763 Lynn Martin  00:40:52.454 13:11 46 Female Central SC
136 1942 SETH BUCKLEY  00:40:54.256 13:12 48 M MOORE SC
137 685 DANNY WHISNANT  00:40:54.284 13:12 49 M UNION SC
138 1958 JOHN K DUKE  00:40:57.130 13:13 55 M CENTRAL SC
139 1989 MARIBETH KOWALSKI  00:42:44.824 13:47 41 F WEST UNION SC
140 444 ERNIE THIGPEN  00:42:55.489 13:51 99 M MOORE SC
141 1944 TONYA CARY  00:43:59.717 14:11 42 F FOUNTAIN INN SC
142 449 SHANNON TUCKER  00:44:43.482 14:25 43 F ANDERSON SC
143 1984 VIRGINIA JOHNSON  00:44:43.605 14:25 54 M ANDERSON SC
144 417 TRISTYN REDD  00:45:10.865 14:34 14 M LEESVILLE LA
145 418 EMMA RICHARDSON BROWN  00:45:19.382 14:37 35 F SENECA SC
146 773 Eric Wright  00:45:44.239 14:45 35 Male Clarksville TN
147 1988 ANNE KOWALSKI  00:46:14.250 14:55 10 F WEST UNION SC
148 1122 Joey Wright  00:46:20.296 14:57 8 Male Clarksville TN
149 1972 TIM FRENCH  00:47:09.034 15:13 48 M MARS PA
150 1971 MARY FRENCH  00:47:09.182 15:13 49 F MARS PA
151 1997 KYLIE LINFOOT  00:47:09.660 15:13 21 F CLARKSVILLE TN
152 1995 GARY LINFOOT  00:47:37.706 15:22 44 M CLARKSVILLE TN
153 1998 MARI LINFOOT  00:47:37.816 15:22 50 F CLARKSVILLE TN
154 1926    00:47:56.266 15:28        
155 2001 MICHELLE MCCLEER  00:48:01.295 15:29 31 F PELZER SC
156 426 ANDY SEVIC  00:48:17.733 15:35 36 M WILLIAMSTON SC
157 761 Tim Lewis  00:50:02.511 16:08 50 Male Columbia SC
158 1938 JENNY BRUNE  00:50:03.304 16:09 39 F SENECA SC
159 1993 MARION LAWSON  00:50:31.295 16:18 47 M PICKENS SC
160 760 Blythe Lewis  00:50:31.607 16:18 47 Female Columbia SC
161 1967 CHAD FLOYD  00:50:47.037 16:23 27 M LYMAN SC
162 690 NICOLE WYNN  00:51:00.816 16:27 28 F MOORE SC
163 1973 MAX FULDA  00:51:04.000 16:28 49 M ANDERSON SC
164 1114 Joseph Kearse  00:51:04.022 16:28 49 Male Columbia SC
165 1956 HOPE DOCKERY  00:51:05.663 16:29 28 F MOORE SC
166 408 PAUL NEAL  00:51:07.290 16:29 31 M CLARKSVILLE TN
167 758 Shyenne Gee  00:51:41.965 16:40 14 Female Cowpens SC
168 427 JEANNA SEVIC  00:51:42.182 16:41 32 F WILLIAMSTON SC
169 412 NYGEL PEARSON  00:52:15.516 16:51 27 M ORANGEBURG SC
170 1939 LINDA BRUNE  00:52:32.674 16:57 71 F SENECA SC
171 445 PEGGY THIGPEN  00:53:06.913 17:08 59 F MOORE SC
172 752 Denise Blankenship  00:53:07.493 17:08 57 Female Spartanburg SC
173 1948 JULIE COBB  00:53:07.630 17:08 23 F GREER SC
174 2019 DEE DEE MOORE  00:53:07.714 17:08 52 F INMAN SC
175 1985 BRENDA JONES  00:53:26.891 17:14 62 F INMAN SC
176 441 MARLA STRICKLAND  00:53:27.686 17:15 62 F COLUMBIA SC
177 1121 Kyleigh Wright  00:53:28.567 17:15 14 Female Clarksville TN
178 411 NANCY PARHAM  00:53:34.467 17:17 55 F ANDERSON SC
179 1934 LISA BROTHERS  00:53:34.974 17:17 46 F ANDERSON SC
180 1111 Dave Fleming  01:05:15.248 21:03 45 Male Anderson SC
                 
                 
                 
                 
 - Top Males Overall            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1119 Jamie Arrowood  00:18:31.736 5:58 27 Male Greer SC
2 1107 Gary Ball  00:19:13.528 6:12 44 Male Brevard NC
3 1120 Miren Ivankovic  00:19:32.741 6:18 46 Male Clemson SC
                 
 - Top Females Overall            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1980 AUDREY HONIOTES  00:20:13.962 6:31 14 F HARTWELL GA
2 410 BROOKE ONEAL  00:22:53.820 7:23 33 F ANDERSON SC
3 239 Kate Moore  00:23:42.938 7:39 29 Female Spartanburg SC
                 
 - Top Male Masters            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 434 STEPHEN PAUL SMITH  00:20:01.197 6:27 49 M ATLANTA GA
2 689 RODNEY WRIGHT  00:20:49.662 6:43 55 M PIEDMONT SC
3 688 ROGER WOOD  00:21:25.343 6:55 42 M CLARKSVILLE TN
                 
 - Top Female Masters            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 687 ANASTASIA WOOD  00:25:16.233 8:09 40 F CLARKSVILLE TN
2 1106 Susan Cothren  00:25:43.906 8:18 41 Female Pisgah Forest NC
3 430 JULIE SIMS  00:27:55.613 9:00 40 F PELZER SC
                 
 - Male 12 and Under            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 2017 Zackery Carver  00:25:39.366 8:16 9 Male ANDERSON SC
2 429 JOSHUA SIMS  00:27:06.431 8:45 9 M PELZER SC
3 1112 Graham Lewis  00:31:30.006 10:10 11 Male Greenville SC
                 
 - Male    13-19              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1125 Eric Hammett  00:19:45.834 6:22 18 Male Gaffney SC
2 1928 ISAIAH ADDISON  00:22:11.225 7:09 19 M HARTSVILLE SC
3 442 EVAN SUDDUTH  00:22:15.551 7:11 18 M DUNCAN SC
                 
 - Male 20-29              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 772 Johnny Uy  00:22:44.859 7:20 21 Male Inman SC
2 754 Clayton Cowart  00:23:19.009 7:31 22 Male Fort Mill SC
3 1947 RYAN CLOONAN  00:23:22.237 7:32 29 M WELLFORD SC
                 
 - Male 30-39              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 766 Pete Murray  00:20:53.834 6:44 36 Male Greenville SC
2 1957 WARREN DOUGLAS  00:22:36.428 7:17 32 M WOODRUFF SC
3 2007 RUSSELL MERCK  00:22:42.582 7:19 33 M ANDERSON SC
                 
 - Male 40-49              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1990 PAUL KOWALSKI  00:22:25.900 7:14 42 M WEST UNION SC
2 1981 MICHAEL HOOD  00:22:37.112 7:18 42 M ANDERSON SC
3 762 James Lustig  00:23:28.785 7:34 40 Male Anderson SC
                 
 - Male 50-59              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 237 Shawn McGee  00:25:39.326 8:16 55 Male Iva SC
2 428 DON SIMS  00:26:49.073 8:39 50 M PELZER SC
3 1118 Ted Mann  00:27:08.711 8:45 57 Male Easley SC
                 
 - Male 60 and Older            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1975 LEE HASTIE  00:24:34.865 7:55 60 M GREENVILLE SC
2 1976 GLENN HELLENGA  00:28:08.284 9:05 62 M TOWNVILLE SC
3 774 Stephen Martin  00:29:57.078 9:40 64 male Thomasville NC
                 
 - Male no age              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 764 Watson A McBride III  00:24:07.813 7:47 99 Male Sandy Springs  SC
2 444 ERNIE THIGPEN  00:42:55.489 13:51 99 M MOORE SC
                 
 - Female 12 and Under            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 1912 Gracie Lewis  00:29:06.909 9:23 11 Female    
2 2011 EMMA MERRITT  00:34:41.225 11:11 12 F EASLEY SC
3 1987 Erika Carver  00:38:35.045 12:27 7 F ANDERSON SC
                 
 - Female    13-19              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 407 MEGAN NATION  00:30:13.694 9:45 18 F PELZER SC
2 422 LINDSAY SANE  00:32:06.559 10:21 17 F PELZER SC
3 2013 LYDIA MERRITT  00:34:19.980 11:04 16 F EASLEY SC
                 
 - Female 20-29              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 240 Hannah Fields  00:26:00.574 8:23 24 Female Atlanta GA
2 755 Andrea Downey  00:28:51.367 9:18 24 Female Greenville SC
3 420 STEPHANIE RUDAS  00:34:09.095 11:01 24 F ANDERSON SC
                 
 - Female 30-39              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 771 Ashley Stone  00:24:48.541 8:00 34 Female Anderson SC
2 1110 Kelli Chapman  00:25:06.818 8:06 32 Female Anderson SC
3 416 REAGAN PRATHER  00:25:57.772 8:22 36 F CLARKSVILLE TN
                 
 - Female 40-49              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 242 Trisha Bowman  00:28:09.690 9:05 44 Female Simpsonville SC
2 436 KAROL STEELE  00:29:28.677 9:30 48 F WILLIAMSTON SC
3 2009 ALLYISON MERRITT  00:31:49.128 10:16 42 F EASLEY SC
                 
 - Female 50-59              
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 756 Helene Downey  00:29:31.456 9:31 53 Female Greenwood SC
2 1983 KATRINA HUBBARD  00:38:25.091 12:24 50 F SIX MILE SC
3 1943 TAMI CAIN  00:38:52.290 12:32 50 F ANDERSON SC
                 
 - Female 60 and Older            
Place Bib # Name Total Pace Age Gender City State
1 2025 MARSHA MURPHY  00:37:13.068 12:00 60 F SIMPSONVILLE SC
2 1939 LINDA BRUNE  00:52:32.674 16:57 71 F SENECA SC
3 1985 BRENDA JONES  00:53:26.891 17:14 62 F INMAN SC